içinde

Güney Afrika Merkez Bankası, Kriptoya Sıcak Bakıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Güney Afrika Merkez Bankası, bankaların muhtemel riskler nedeniyle kripto para yatırımcıları ile bağlantılarını kesmenin finansal bütünlüğün önünde bir tehdit olduğunu açıkladı.

Güney Afrika Merkez Bankası İhtiyati Otoritesi, bankalara ve yan kuruluşlarına gönderdiği yönergelerde kripto para ile tüm ilişkilerini kesmemesini söyledi.

Merkez Bankası Kripto Bağlarını Kesmeyi Risk Olarak Görüyor

Güney Afrika Merkez Bankası, yan kuruluşları ve bankaları yolladığı yönergede kripto paralarlar ilgileri kesmenin uzun vadede finansal bütünlük açısından risk teşkil ettiğini ve bundan kaçınılmasını istedi.

Bu resmi duyuru, Prudential Authority CEO‘su Fundi Tshazibana tarafından imzalandı. Geçmişte, birtakım Güney Afrika bankaları, meçhul düzenlemeler yahut yüksek risk faktörü nedeniyle kripto varlık servis sağlayıcıları (CASP’ler) ile bağlarını kesmişti.

Yayımlanan bildiri risk değerlendirmesi hakkında şöyle bir açıklama getiriyor:

“Risk değerlendirmesi, kurumların örneğin CASP’lerin müşteriler ile ilgilerinin toptan sona erdirilmesi yoluyla, riskten büsbütün kaçınmaları gerektiği manasına gelmez”

Böyle bir hareketin, kara para aklama üzere sıkıntıları çözme imkanlarını sınırlayabileceğinden, genel mali bütünlük için bir “tehdit” bile olabileceğini de metinde belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

MTV Mükafatlarına Metaverse Kategorisi Eklendi Webilginç Kripto Para Haber

Tether’den (USDT) Rezerv Raporunu Yayınladı Webilginç Kripto Para Haber