içinde

Hackerlar, Nomad’a 9 Milyon Dolar İade Etti Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Nomad Blockchain köprüsünde yaklaşık 190 milyon dolarlık vurgun yapan hackerlar, Nomad’a 9 milyon dolar geri gönderdi.

Pazartesi gecesi yapılan hack saldırısını nedeniyle Nomad Blockchain köprüsünde 190 milyon dolarlık ziyan ortaya çıkmıştı. Saldırganlar, 190,38 milyonluk hack saldırısından bir gün sonra Nomad’a toplam kaybının yaklaşık yüzde 5’ini iade etti.

Nomad, Hack Saldırısını Çözmek için Kolluk Kuvvetleriyle Çalışıyor

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yaşanan hack hücumunda toplam kaybın yüzde 4,75’ine denk gelen 9 milyon doların iade edildiğini söyledi. Birden fazla adresten geri gönderilen paraların birçoklarını (3,78 milyon USDC ve 2 milyon USDT) stablecoin’ler oluşturuyor.

Saldırganların izini sürmek için gücünü artıran Nomad birinci olarak Twitter üzerinden, “beyaz şapka korsanlarından” ve “etik araştırmacılardan” fonları iade etmelerini istedi.

Twitter’da yapılan açıklamada ise şöyle deniyor:

“Fonları izlemek için önde gelen bir blockchain tahlil firması ve kolluk kuvvetleriyle faal olarak çalışıyoruz. İlgili herkes önümüzdeki günlerde gerekli tedbirleri almaya hazır.”

Yapılan hack saldırısının tek bir kişi tarafından mı yoksa birden fazla bireyle mi gerçekleştirildiği şimdi bilinmiyor. Taarruza dair birinci gelen bilgilere nazaran Blockchain datalarında süreçlerin birden fazla saldırgan görünümü verilerek yapılmış olabileceği aktarılıyor. Sorun için tahliller üretilirken kripto sorumlusu Anchorage Digital, iade edilen varlıkları yönetim edecek ve koruyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Buz gibi buz portakal limon

Buz gibi,Buz Portakal ve Limondan Limonata Nasıl Yapılır?

Terra Çöküşünde Bir Kaybeden Daha: Hashed Webilginç Kripto Para Haber