içinde ,

Hafta Sonu Rallidekiler: Bu 11 Web3 ve Metaverse Coin Fırladı!

Bitcoin’in fiyatı, 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 doların altına düştü. Piyasa da devam eden zorluklar arasında işlem görüyor. Bu sırada çeşitli metaverse, web3 ve meme coin projeleri değer kazandı. İşte en çok yükselenler…

7 meme coin’in değeri arttı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, bir süredir sıkıntı yaşıyor. Bugün, Aralık 2020’den bu yana ilk kez, BTC’nin fiyatı Binance’de 20.000 doların altında işlem gördü. Şu anda yüzde 8.7’lik bir düşüş ile 19.282 dolardan el değiştiriyor. Bu, tüm kripto para birimlerinin kırmızıda işlem gördüğü daha geniş bir piyasa geri çekilmesinin ardından geliyor. Genel kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü. Şu anda, 880 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Bu aynı zamanda vadeli işlem sözleşmelerinin tasfiyesini de hızlandırdı. Son 24 saat içindeki toplu tasfiye değeri 125 milyon doları aştı.

Bu sırada, aynı süre içerisinde 7 meme coin’in değeri arttı. En çok yükselen meme coin, yüzde 84.3 ile LiteDoge (LDOGE) oldu. Ardından, yüzde 42.8 ile CumRocket (CUMMIES) geldi. ElonDoge.io (EDOGE) yüzde 30.4 artarken Kitty Coin Solana (KITTY) yüzde 14.4 değer kazandı. Fantom Doge (RIP) yüzde 5, JejuDoge (JEJUDOGE) yüzde 4.9 yükseldi. Son olarak Swole Doge (SWOLE) hafif bir değer artışı kaydetti. Bu meme coin’lerin yükselişinin arkasındaki nedenleri bilemiyoruz. Birçoğunun sosyal medya hesabı aylardır kullanılmıyor. Yani, bu tarz nedensiz şekilde yükselen coin’lerin yine nedensiz bir şekilde düşüş yaşayabileceğini belirtmekte fayda var. Yatırımcıların kendi araştırması doğrultusunda yatırım yapmasını öneririz.

Bu metaverse ve web3 coin projeleri yükseliş yaşadı

Web3 coin alanına bakıldığında, Litentry (LIT) ve NKN’in (NKN) değer kazandığı görülebiliyor. LIT, son 24 saatte yüzde 13.5 oranında yükseldi. Kripto para, yeni bir NFT koleksiyonu olan Spirit NFT için kimlik servisi sunuyor. NKN ise yüzde 6.15’lik artış yaşadı. NKN ağ bant genişliğini ve internet bağlantısını paylaşmak için halka açık Blockchain tabanlı eşler arası ağlar için açık kaynaklı bir protokoldür.

Metaverse’lerde ise en çok yükselen coin, VIBE (VIBE) oldu. VIBE, yüzde 39 oranında yükseldi. VIBE’ın ardından GameX (GMX) yüzde 12.6 değer kazandı. GameX, Play 2 Earn mekanizması ve oyun içi NFT nadirlik entegrasyonu dahil Blockchain’de heyecan verici 3D ve VR oyunları geliştirme misyonuyla dünyanın dört bir yanındaki hevesli oyuncular tarafından kurulan yenilikçi bir projedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Zuckerberg Metaverse’de dijital kıyafet mağazası açıyor

Alman Emlak Kümesi, Stellar Ağında 24 Milyon Dolarlık Tahvil İhraç Etti