içinde

Heather Morgan, 6 Aylık Toplumsal Medya Sessizliğini Bozdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bitfinex borsasından çalınan paraları aklamakla suçlanan Heather Morgan, toplumsal medya sessizliğini bozdu.

Kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan milyarlarca dolar parayı aklamakla suçlanan Heather Mogan, Twitter’daki altı aylık sessizliğini bozarak, hiçbir kripto para projesinde yer almadığını açıkladı.

Heather Morgan Twitter Üzerinden Konuştu

Heather Morgan, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Herhangi bir kripto projesine dahil değilim” dedi ve “Adımı taşıyan rastgele bir kripto yahut NFT projesi onaylamadığım bir aldatmacadır” diye de ekledi.

Bu, Morgan’ın göz altına alınmasının akabinde birinci toplumsal medya paylaşımı oldu.

Morgan, kara para aklama suçlamalarından evvel “Razzlekhan” ismiyle bir rap müzik yapıyordu. Daha sonra da SaleForce ismindeki bir metin müellifliği projesinin başında yer aldı. Morgan ek olarak, siber hatalılardan nasıl korunulması gerektiğine dair tavsiyelerde de bulundu.

Morgan ve kocası Ilya Lichyenstein, kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan 4,5 milyar dolarlık Bitcoin’i aklamakla suçlandı. ABD Adalet Bakanlığı, çalınan fonların 3,6 milyar dolarlık kısmını geri almayı başardı.

Morgan ve Lichtenstein, kara para aklama ve ABD’yi dolandırma suçlamalarından dolayı hatalı bulunmaları halinde 25 yıla kadar mahpus cezasıyla karşı karşıya kalabilirler. İkili, toplamda 8 milyon dolarlık kefaletle hür kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sotheby’s, Dijital Sanat Grubu İçin Bir NFT Uzmanını İşe Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Ontario Menkul Değerler Komisyonu’ndan İkaz Webilginç Kripto Para Haber