içinde

Hegic Nedir? HEGIC Coin Ne İşe yarar?

Hegic nedir? Hegic (HEGIC), Ethereum’da merkezi olmayan bir opsiyon ticaret platformudur. Kripto para ile ETH ve WBTC için satım ve alım opsiyonları alabilirsiniz.

Bu makalede Hegic nedir, ne sunar, HEGIC coin nedir, ne işe fayda? HEGIC nasıl alınır üzere yatırımcıların merak ettiği soruların karşılıklarına erişebilirsiniz.

Hegic Nedir? Ne İşe Fayda?

Hegic, Ethereum’da merkeziyetsiz bir opsiyon ticaret platformudur. Token ile ETH ve WBTC için satım ve alım opsiyonları alabilirsiniz. Merkeziyetsiz finanstaki (DeFi) seçenekler, spekülasyon yapmak, konumlarını korumak yahut likidite sağlamak isteyenler için en uygun sonucu verir. Hegic Protocol, likidite havuzları ve riskten korunma mukaveleleriyle desteklenen zincirleme bir ticaret protokolüdür.

Geleneksel finans dünyasından bir opsiyon traderıysanız, DeFi’de opsiyon ticareti yaparken kimi farklılıklar göreceksiniz. Hegic ile zincir üstü opsiyon ticaretinin birtakım özellikleri şunlardır:

  • KYC yahut e-posta kaydı gerekmez
  • Sansüre sağlam ticaret
  • Opsiyon kontratları için doğrulanmış zincir üzerinde uzlaşma
  • Likidite sağlayıcısı olarak getiri

HEGIC Coin Nedir?

HEGIC coin Hegic’in mahallî tokenidir. Token, öncelikle mükafatları dağıtmak için ve platformun genel hizmet tokeni olarak kullanılan bir ERC-20 tokenidir. Kullanıcılar ETH ve wBTC halinde mükafatlar kazanabilse de, likidite sağlayıcıları ve platform kullanıcıları ayrıyeten HEGIC kazanabilmektedir ve tokeni tutarak özel avantajlar elde eder.

Hegic Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar, Hegic platformuna öncelikle riskten korunma kontratlarının alıcıları yahut riskten korunma mukavelelerinin müellifleri olarak katılır.

İlk olarak, Hegic kullanıcıları belli Ethereum tabanlı varlıklar için alım ve satım opsiyonları satın alabilmektedir. Bu, birçok nedenden ötürü avantajlı olur. Örneğin, bir opsiyon davetine katılma kararı, genel yatırım stratejinize yarar sağlayar yahut bir çeşit riski azaltır. Birçok klâsik ve kripto opsiyon ticareti, bir süreçte kişisel sahipler ve kişisel müellifler olmasına dayanır. Lakin Hegic’in likidite havuzları, birçok likidite sağlayıcısından yahut müelliften likidite biriktirmek üzere tasarlanmıştır, bu da aşağı taraflı riski azaltır ve derin likidite sunar.

İkincisi, riskten korunma mukaveleleri yazmanın potansiyel getirilerini gereğince cazibeli bulanlar, getiri elde etmek için wBTC yahut ETH üzere çeşitli varlıkları ilgili likidite havuzu mukavelelerine tahsis ederek Hegic platformuna hem alım hem de satım opsiyonları “yazar”. Hegic’in likidite havuzları nezaret altında değildir, bu da muhafaza kontratını satın alan sahipleri dışında hiç kimsenin muharririn fonlarına erişimi olmadığı manasına gelir.

Hegic Nedir? HEGIC Coin Nasıl Alınır?

Hegic, süreç hacmi geniş birçok kripto para borsasında süreç görüyor. HEGIC coin şu anda OKX, BingX, KuCoin, MEXC üzere borsalar tarafından listelenmekte. Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir biçimde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak HEGIC coin satın alabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin 18 Bin Doları da Kırdı! Satışları Ne Önleyebilir?

Gözler Bu Altcoin’de: Büyük Balina Olayı Patladı!