içinde

Hindistan Vauld’un Varlıklarını Dondurdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Hint yetkililer tarafından yapılan açıklamada, 46 milyon dolar bulunduran Vauld‘un kasasındaki varlıkların dondurulduğu belirtildi.

Hindistan’ın ekonomik hataları araştırmaktan sorumlu İcra Müdürlüğü, problemli kripto para borç vericisi olarak tanımladıkları Vauld’un kasasındaki 3,7 milyar rupi yani yaklaşık 46.4 milyon doların dondurulduğunu açıkladı.

Milyarder Peter Thiel tarafından desteklenen kripto para borç verme hizmeti sunan Vauld, Haziran’da Singapurlu alacaklılarından korunmak için müracaat yapmıştı. Bu Vauld’un piyasada yaşanan düşüşle birlikte çok fazla para çekme süreci yapılmasının akabinde para çekme süreçlerini askıya almasından sonra geldi.

Hindistan Vauld ve 10’dan Fazla Borsaya İnceleme Başlattı

Hint yetkililer, WazirX borsasının varlıklarını dondurdu ve yöneticilerden birinin mülküne baskın düzenledi. Hint medyası ayrıyeten yabancıların kripto para aracılığıyla kara para aklamasına yardım ettiği gerekçesiyle 10’dan fazla borsaya inceleme başlattığını da aktardı. Yetkililer bu bahis hakkında bir açıklama yapmayı reddettiler.

Vauld’a hususa dair yorumları sorulduğunda ise şirket şöyle dedi:

Bu mevzuyu araştırırken, sabrınızı ve dayanağınızı rica ediyoruz. Mevzu hakkında daha fazla bilgi edinir edinmez sizi de haberdar etmeye devam edeceğiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Barça Studios Payları Orpheus Media’ya Satıldı Webilginç Kripto Para Haber

İzmir Vakit Makinası NFT Koleksiyonu Tanıtıldı Webilginç Kripto Para Haber