içinde

Hindistan Kripto Vergi Kabusunu Çözmeye Çalışıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Hindistan merkezli TaxCryp Technologies twitter hesaplarında SAAS tabanlı TaxCryp yazılımını çıkaracaklarını duyurdu.

Kripto vergi hesaplama hizmetleri sunan Hintli firma TaxCryp, Hindistan’ın kripto vergilendirme maddeleriyle çaba etmek için ve ülke hizmeti olarak yazılım tabanlı bir tahlil sunmayı planlıyor. TaxCryp, uygulamanın vergi hesaplama, uyumluluk ve raporlama gerekliliklerini kolaylaştırmayı hedeflediğini söyledi.

Hindistan’dan Kripto Paralara Vergi Uygulaması

Kripto paralar konusunda sert bir tavır sergileyen Hindistan hükümeti, 1 Nisan itibariyle tüm kripto gelirlerine vergi getirmişti. Bu vergilendirme, yüzde 30 sabit oran vergi ile 10 bin Hindistan rupisini aşan kripto varlıklarının satışı ve transferinde kaynakta kesilen yüzde 1 vergi uygulaması içeriyor.

Hindistan kripto yatırımcılarının öbür yerlerden elde edilen karlarla kayıpları dengelemesine müsaade vermiyor ve kripto düzenlemeleri meçhul durumda. Bu vergileri hesaplama tekniğine ait bilgiler bakanlık tarafından açıklanmıyor. Bu yüzden Hint vergi mükellefleri için can sıkıcı bir hal almış durumda.

Ayrıca bakanlık tarafından atılan bir tweette, bu yıl 31 Temmuz’a kadar yalnızca 6.7 milyon kişi gelir beyanında bulunmuş. Bunun Hindistan’ın nüfusuna oranla bu hayli az bir iştirak olduğu belirtiliyor. TaxCryp Technologies ise kripto vergilendirme maddeleriyle uğraş ederek ve ülke için raporlama gerekliliklerinin kolaylaştırarak bu stil sıkıntıların önüne geçmek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Color Mag teması Footerde yer alan copyright kaldırma,ColorMag WordPress Temasının Alt Bilgisi Nasıl Değiştirilir ?

Uzmanlar Bitcoin Popülerliği Hakkında Ne Düşünüyor? Webilginç Kripto Para Haber