içinde

Hodlnaut, 200 Milyona Yakın Mali Açık Bildirdi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Singapur merkezli kripto lending şirketi Hodlnaut, mahkeme beyannamesinde yaklaşık 200 milyon dolarlık mali açık olduğunu bildirdi.

Hodlnaut, bu ayın başlarında para çekme süreçlerini durdurdu ve akabinde alacak muhafazasına başvurdu. Alacak müdafaası için mahkemeye sunduğu beyannamesinde, başvurusunu güçlendirecek bilgilere yer verdi.

Terra, Hodlnaut’un Mali Yapısına Ziyan Verdi

Hodlnaut’un mahkeme beyannamesi, şirketin 19 Ağustos’ta Singapur’da polis davasıyla uğraştığını ve nakit tasarrufu için çalışanının yüzde 80’nini işten çıkardığını doğrulayan bir haberin akabinde müşterilere sunuldu.

Hodlnaut’un beyannamesinde 122 milyon SGD’lik (88 milyon dolar) varlık bulunsa da 391 milyon SGD (yaklaşık 281 milyon dolar) fiyatında ödenmemiş borç görünüyor. Bu da mali açığın yaklaşık 193 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Belgede, Hodlnaut’un müşterilerine yüksek getirileri aktarmanın bir yolu olarak Terra’daki Anchor Protocol’de başarısız olan stabilcoin olan UST’de yaklaşık 317 milyon dolar bulundurduğu belirtiliyor. Mayıs ayında, Terra’nın stablecoin’i UST, dolardan hızlı bir halde ayrıldı ve beyana nazaran Hodlnaut’a 189,7 milyon dolar ziyan verdi.

Hodlnaut, finansal zorluklarla karşı karşıya kalan Singapur merkezli tek firma değil. Kripto borsası Zipmex ve kripto lending şirketi Vauld da ülkede alacaklı muhafazası isteyen firmalar ortasında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Piyasa Hacmi Düşüyor! Bitcoin Kaç TL? 22 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Navcoin Nedir? NAV Ne İşe Yarar?