içinde

Hollanda, Tornado Cash Geliştiricisini Tutukladı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Hollanda, kuşkulu Tornado Cash şüphelisini Amsterdam’da tutukladığını duyurdu.

Hollanda’nın Mali Bilgi ve Soruşturma Servisi (FIOD) tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD hükümetince yaptırım uygulanan Tornado Cash protokolüne dahil olduğundan şüphelenilen 29 yaşındaki bir geliştiriciyi Cuma günü Amsterdam’da mahallî saat 11.30’da tutuklandı.

Tornado Cash Geliştiricisi Yargı Karşısında

Tornado Cash, Ethereum tabanlı kullanıcıların kripto varlıklarını aktarırken anonim olmasını sağlayan bir kripto karıştırma hizmetidir. Tornado Cash’e, geçtiğimiz günlerde ABD Hükümeti tarafından hatalılara kara para aklamada yardım etmesinden ötürü yaptırım uygulandı.

FIOD, Tornado’nun kara para aklamaya yardım etmesi argümanları üzerine şüpheliler hakkında Haziran ayında soruşturmalara başladı. Mali Bilgi ve Soruşturma Servisi FIOD, bugün yaptığı açıklamada şüphelinin Cuma günü Hollanda lokal saati ile 11.30’da Den Bosch’ta bir sorgu yargıcının karşısına çıkarıldığını aktardı.

FIO ayrıyeten, birden fazla şüphelinin tutuklanması savının doğruluğunu da inkar etmedi. Şüpheliler, önemli dolandırıcılık, etraf kabahatleri ve malvarlığına el koyma hatalarıyla yargılanıyorlar ve bu soruşturmayı Cumhuriyet Savcılığı yürütüyor. FIOD ayrıyeten kara para aklamayı kolaylaştıran merkeziyetsiz kuruluşlara (DAO’lar) “daha fazla dikkat” ettiklerini de açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Alacaklılar, Celsius’un Bitcoin Satmasına Karşı Webilginç Kripto Para Haber

Barça Studios Payları Orpheus Media’ya Satıldı Webilginç Kripto Para Haber