içinde

HUSD Stablecoin’i Tekrar 1 Dolar Düzeyini Yakaladı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

HUSD stablecoin’i, yaşanan %8’lik düşüşün akabinde 1 dolarlık sabit kıymetini geri yakalamayı başardı.

HUSD takımı yaptığı açıklamada de-peg’e sebep olarak kapatılan bir piyasa yapan hesabını gösterdi.

HUSD Stablecoin’i 1 Dolar Düzeyini Geri Aldı

Stable Universal tarafından piyasaya sürülen HUSD stablecoin’i, geçtiğimiz gün yaşadığı %8’lik düşüşün akabinde 1 dolarlık fiyatı yakalamayı başardı.

HUSD grubu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yaşanan düşüşün ortalarında piyasa yapan hesaplar da dahil olmak üzere birkaç hesabın kapanmasından dolayı gerçekleştiğini söyledi. Geçtiğimiz gün piyasa kıymeti 136.3 milyon dolara kadar düşen HUSD, şu anda tekrar 160 milyon doları yakalamış durumda.

Ekip tarafından yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Son vakitlerde birtakım piyasa yapan hesapları da içeren yasal gereklilikleri yerine getirmek için muhakkak bölgelerdeki birkaç hesabı kapatma kararı almıştı. Bankacılık saatlerinde yaşanan farklılıklar sebebiyle bu durum kısa periyodik bir likidite sıkıntısına neden oldu. Lakin sorun çözüldü”

Dolar ve avro üzere fiat paralara sabitlenmesi için tasarlanan stablecoin’ler, uzun müddettir kripto kesiminin ana gündem hususlarından bir tanesi pozisyonunda. Bilhassa TerraUSD’nin yaşamış olduğu büyük çöküş, stablecoin’lerin düzenleyiclerin radarına girmesine neden oldu.

HUSD, TerraUSD’den daha farklı bir yapıya sahiptir. Çok teminatlandırılmış bir stablecoin olan TerraUSD’nin tersine HUSD, nakit parayla desteklenen bir stablecoin olma özeliğine sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arthur Hayes, Kripto Düşüşünü Bir Yatırım Fırsatı Olarak Görüyor Webilginç Kripto Para Haber

BTG Pactual Kendi Borsası Mynt’i Kurdu Webilginç Kripto Para Haber