içinde

Hut 8 Mining Bitcoin Madenciliğinde Kazanan Tarafta Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining, piyasadaki oynaklığa karşın uzun vadeli stratejisiyle yararını artırdı.

Kripto piyasasında yaşanan değişim, artan ekipman ve elektrik maliyetleri madencilik yapan şirketlerin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bu durumu uzun vadede sürdürdüğü HODL stratejisiyle geride bırakan Bitcoin madencisi Hut 8 Mining ise Temmuz ayında rezervlerini genişletti.

Hut 8 Mining’in Bitcoin Rezervi Arttı

Alberta merkezli Hut 8 Mining’in uzun vadede kullandığı HODL stratejisi, ayı piyasası sırasında rezervlerini satan madencilerin önüne geçmesini sağladı.

Şirket, Temmuz ayında günde ortalama 10.61 BTC üretim suratında 330 Bitcoin üreterek toplam rezervini 7 bin 736’ya çıkardı. Firma tarafından yapılan açıklamada, aylık üretim oranının EHs başına 113.01 BTC’ye muadil olduğu belirtildi.

Nasdaq ve Toronto borsalarında süreç gören Hut 8, sanayi datalarına nazaran halka açık şirketler ortasında Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biri olarak öne çıkıyor.

Madencilik, BTC başına ortalama gelir evvelki yılın ortalamasından dört kat daha fazla olduğundan 2021 yılında hayli yararlı bir iş olarak görülüyordu. 2022 yılında Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle birlikte madenciler, düşük pazar ortamına satış yapmak zorunda kaldı.

Core Scientific, Argo Blockchain ve Riot Blockchain üzere öbür Bitcoin madencileri, ayı piyasası sırasında BTC varlıklarını azalttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İngiliz Futbol Kulübü Bitcoin ile Ödeme Alacak Webilginç Kripto Para Haber

Kripto Projeleri 2022’de 30 Milyar Dolar Fon Topladı Webilginç Kripto Para Haber