içinde

İlk metaverse düğünü 19 Mayıs’ta gerçekleşecek

Florian Ughetto ve Liz Nunez, 19 Mayıs’ta BAE’de metaverse’de evlenen ilk çift olarak tarih yaratıyorlar. Çiftin yakın ailesi ve dostlarının katılacağı etkinlik Decentraland’da yapılacak.

Havalı, kişiye özel siyah ve kahverengi bir ekip giysi ve en büyük NFT pazaryeri Open Sea’den yaklaşık 100 $’a satın alınan güzel beyaz bir kıyafet giyen Florian ve gelini Liz, Decentraland’daki kendi hususi arsalarında koridordan aşağı inecekler.

Onlarla beraber, kendi evlerinin rahatlığından metaverse’de onlara katılacak en yakın arkadaşları ve ailelerinden 20’si olacak. Yeminlerini değiş tokuş edecekler, peşinden sağdıcı ve baş nedime tarafından konuşmalar yapılacak. Ardından, küçük grup tüm gece parti yapmak için metaverse’de bilinmeyen bir yere gidecek.

Florian Ughetto, “Fransalıyım ve karım Paraguaylı” dedi.

“Düğünümüze katılmak için ailemiz ve arkadaşlarımızla Fransa ve Paraguay’dan Dubai’ye uçmayı hayal ettik. Ancak Covid ve yasal engeller spoilsport oynadı. İşte o vakit işleri metaverse’e götürmeye karar verdik.”

2019 senesinde Gürcistan’da yasal olarak evlenen çift, evliliklerini tescil ettirmeye çalışırken değişik uyruklu olmamız nedeniyle birçok yasal sorunla karşılaştı. Florian, “Evliliğimizi kaydettirmek için Gürcistan’a uçmayı seçmemizin nedenlerinden biri de bu,” dedi.

Çift, 19 Mayıs 2022’de yapılması planlanan düğünleri için harbiden heyecanlı. Florian, “Birkaç antrenman yaptık” dedi.

“Ama harbiden gerginim. Karşılaştığımız en büyük güçlük bağlantıdır. Herhangi birinin bilgisayarı arızalanırsa veya bağlantı problemi yaşarsa, bir sorunumuz olacaktır. Bu yüzden yeminlerimiz dahil her şeyin yedeğini aldık. Ama her şeyin yolunda gitmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz.”

Çift, yasal zorluklarından esin alarak kendi düğün planlama şirketi Easy Wedding’i kurmaya karar verdi. Florian, “Geri döndüğümüzde, bizim gibi evliliklerini kaydettirmeye çalışırken yasal kabuslarla karşılaşan çiftlere yardım etmek için kendi şirketimizi kurmaya karar verdik” dedi.

Şirket kurulduğundan bu yana büyümüştür ve şu anda Dubai’deki ana şirketi haricinde Seyşeller ve Amerika’de ofisleri bulunmaktadır. Çift, dünyanın her yerindeki çiftlere aynı hizmeti sunmadan önce metaverse düğünlerini denemeyi umuyor. Düğünün nihai maliyeti hemen hemen belli olmasa da 3.000 Dh’ın üstünde olduğu düşünülüyor. Çift, hizmetin pandemi sonrası zamanlarda yasal ve öteki kısıtlamalarla karşılaşanlara yardımcı olacağını umuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dubai’nin Geleceğin Müzesi Binance, ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek

Futbol efsanesi Dani Alves, Dubai MetaTerrace’da lüks saat NFT’yi piyasaya sürecek