içinde

IMF: Asya’da Kripto ve Pay Getiri Kolerasyonu Artıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Uluslararası Para Fonu (IMF) dataları Asya’da kripto para dalı ve pay senedi ortasındaki getiri korelasyonunda 10 kat artış olduğunu gösteriyor.

Asya’daki COVID-19 pandemisinden evvel, genel olarak kripto ve finans piyasaları ortasında güçlü bir bölünme vardı. IMF, artık bu hududun daha da inceldiğine ve bu duruma rağmen ek düzenleyici tedbirler gerektirdiğine inanıyor. 

IMF Ekonomistleri: Kripto Bölümünün Hızlanıyor Olması Finansal Risk

IMF ekonomistleri tarafından yayımlanan yazıda, kriptonun daha büyük finansal sisteme entegrasyonunun süratle büyüdüğü Asya piyasalarının dinamikleri hakkındaki telaşlarını paylaştı. Ekonomistler, bunun finansal istikrar için muhakkak riskler oluşturduğunu belirterek şunları söyledi:

“Finans bölümü bu keskin hareketlerden izole edilmiş üzere görünse de, gelecekteki yükseliş düşüş döngülerinde durum bu halde olmayabilir. Bulaşma, hem kripto hem de klâsik finansal varlıkları yahut yükümlülükleri elinde bulunduran kişisel ya da kurumsal yatırımcılar aracılığıyla yayılabilir”

Ekonomistler ek olarak, Bitcoin (BTC) ve Hindistan borsalarının getiri korelasyonlarının pandemiye nazaran 10 kat arttığı Hindistan piyasası örneğinden de bahsettiler.

Kripto ve klasik finans ortasındaki sıkılaşan kontağın arkasındaki nedenlerin, borsada kripto ile ilgili platformların ve yatırım araçlarının artan kabulüne ayrıyeten Asya’daki perakende ve kurumsal yatırımcılar tarafından artan kripto benimsemesi olduğuna inanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Peter Schiff: Mark Cuban’ın Kripto Dolandırıcılığı Davası Yalnızca Bir Başlangıç  Webilginç Kripto Para Haber

Morgan Stanley: Kripto Piyasasındaki Sıkışma Durdu Webilginç Kripto Para Haber