içinde

Infura ve Alchemy Tornado Cash’e Erişimi Engelliyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Infura ve Alchemy, Tornado Cash’i kara listeye alarak erişimi engelledi.

Tornado Cash, dün Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanlığı’nın yaptırımına maruz kalmıştı. Bugün Infura ve Alchemy de hem yaptırım hem de güvenlik hedefiyle Tornado Cash’e olan erişimi engelledi.

Infura ve Alchemy’den Tornado Cash’e Erişim Engeli

ABD Hazine Bakanlığı, Tornado Cash’in 2019’da kurulmasından bu yana, 7 milyar dolardan fazla paranın protokol yardımıyla aklandığını tez etmişti. ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımı sonrası kripto kesiminde nelerin yaşanacağı merakla bekleniyordu.

Konuyu yakından ilgilendiren bir hizmet manisi haberi daha Twitter kullanıcısı 0xdev0’dan geldi. Toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımında, Infura ve Alchemy’nin Tornado Cash’e yapılan uzaktan prosedür daveti (RPC) isteklerini engellediğini belirtti.

Tweette yer alan fotoğraflarda Alchemy yahut Infura uç noktalarını kullanan Tornado Cash kullanıcılarının RPC hizmetini kullanamadıkları görülüyor. Fakat bu kısıtlama, ön uç koduyla sonlu görünüyor. Twitter’daki birtakım kullanıcılar tarafından bildirildiği üzere, Tornado Cash’e komut satırı arayüzünden (CLI) “yöntem çağrısı” yoluyla erişmek hala mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Telefon Olmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

İran Kripto ile İthalat Yapacak Webilginç Kripto Para Haber