içinde

ING Bank, Kripto Saklama Platformunu Gmex’e Devrediyor Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Hollandalı ING Bank, kripto para saklama ve ticaret sonrası altyapı platformu Pyctor’u dijital varlıklarda uzmanlaşmış ticaret teknoloji platformu Gmex Group’a devretti. Yapılan basın açıklamasına göre, ikili birlikte çalışmaya ve ING’nin dijital varlıklar ekibiyle işbirliği yapmaya devam edecek.

ING Bank, Kripto Saklama Platformu Pyctor’u Gmex’e Verdi

ING Bank, sahip olduğu kripto saklama platformu Pyctor’u Gmex’e devrediyor. Bu anlaşma sonrasında Pyctor’un başkanlığına da GMEX CEO’su Hirander Misra atandı. Bu arada atılan adımın mali şartları da gizli tutuldu.

Birçok banka, kripto para birimlerinden ziyade blokzincir ile yakından ilgileniyor. Bu alanda çalışmalar yapan bankalar, hem özel konsorsiyumlarda birbirini izliyor hem de pilot uygulamalar geliştiriyor. ING de bu rekabette Proof-of-Zero gibi gelişmiş kriptografiyi keşfederek rakiplerinden ayrışmak istiyor.

Pyctor’un detaylarına bakacak olursak,

Pyctor, ING Neo’nun Amsterdam inovasyon laboratuvarında kuluçkaya yatırıldı. Teknoloji, bankaların tercih ettiği donanım tabanlı güvenliği, çok taraflı hesaplama (MPC) olarak bilinen dijital varlıkları taşımak için kullanılan anahtarların yazılım tabanlı parçalanmasıyla birleştiriyor.

Dört yıl boyunca Pyctor’un CEO’su olan ING Bank’ta Dijital Varlıklar Lideri Hervé Francois konuya ilişkin CoinDesk’e yaptığı yorumda, “Bu başarılı çıkışın ardından banka dışındaki yeni çabalara odaklanmaya karar verdim” dedi.

ING’nin inovasyon laboratuvarları başkanı Olivier Guillaumond ise ““Geçen yıl ING Labs Singapur’dan Stemly’yi çıkardıktan sonra Pyctor, ING Neo’da bir başka inovasyon başarı öyküsü oldu” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

PSG’nin Japonya’daki Hazırlık Maçı Biletleri NFT Olarak da Satılacak Webilginç Kripto Para Haber

Sandbox, Güney Kore’de KEB Hana Bank ile Ortak Oldu Webilginç Kripto Para Haber