içinde

İngiliz Futbol Kulübü Bitcoin ile Ödeme Alacak Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

İngiliz futbol kulübü Oxford City, maç bileti ödemelerinde Bitcoin (BTC) kabul edileceğini açıkladı.

İngiltere’nin en eski futbol kadrolarından biri olan Oxford City maç bileti, yiyecek ve içecek alımlarına Bitcoin ile müsaade verecek. Bu teşebbüsün ayrıntıları CoinCorner kripto para borsası ile yapılan çok yıllı muahedenin sonunda ortaya çıkacak.

Yıllar boyunca futbol dünyası ile kripto para dünyası çok kere iç içe girdi. Birçok ünlü futbolcu kripto paraya ilgisini gösterirken Oxford City üzere kimi kulüpler de kripto parayı aracı olarak benimsediler.

Bitcoin İngiliz Futbolunda Normalleşebilir

Oxford City maç biletleri ödemesinin yanı sıra yiyecek ve içecek alımlarının birincil kripto para olan Bitcoin ile ödeme almak hedefiyle CoinCorner ile güçlerini birleştirdi. Amaçlanan maksadın bu Cuma kulübün kendi alanı Court Place Farm’da Eastbourne Borough ile oynanacak olan maçta gerçekleşmesi bekleniyor.

Oxford City Futbol Yöneticisi Justin Merritt, Bitcoin ile ödeme yapma üzere yeniliklerin benimsenmesinin kulübün “kendi kendini idame ettiren bir kulüp olarak çalışması” prensibi için hayati ehemmiyet taşıdığını ve kulübün uzun vadeli stratejisinin bir göstergesi olduğunun altını çizdi. Merritt:

İnsanların yeni teknolojimizle etkileşime girmesi mecburî değil, lakin bitcoin ile vakit ödemenin İngiliz futbolunda yeni olağan olacağına inanıyoruz.

Oxford City üzere başka kulüplerin de bu hareketi örnek alacağına inanan CoinCorner İcra Heyeti Lideri Daniel Scott:

Kulübün Ulusal Lig’de bitcoin ödemesinin birinci uygulayıcıları olduğunu görmek sevindirici. Dijital para ünitesinin Birleşik Krallık’taki spor hayranları ve aktiflik iştirakçileri için yeni olağan haline gelmesiyle, bu hareketin lig dışı ve Futbol Ligi kısımlarında bir trend oluşturacağına inanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cardano’nun Vasil Hard Fork’u Üzerinde Çalışmalar Sürüyor Webilginç Kripto Para Haber

Hut 8 Mining Bitcoin Madenciliğinde Kazanan Tarafta Webilginç Kripto Para Haber