içinde

İNSTAGRAM HESABIMI NASIL SİLEBİLİRİM ? İNSTAGRAM HESABI Dondurma,İNSTAGRAM HESABI Kapatma Linki,İNSTAGRAM HESABI SİLME Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?

webilgin.
webilgin.

instagram silme ve kapatma konusunda kullanıcılarından oldukça fazla talep alan Instagram, bu durumu kolaylaştırmak için kullanıcılarına bir takım çözüm önerileri sunuyor.

Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram üzerinde de kullanıcıların hesaplarını tamamen sileceği ya da kısa süreli olarak kapatabileceği seçenekler sunuluyor.

Herhangi bir sebepten dolayı ya da sebepsiz olarak Instagram hesap silme ya da kapatma işlemi yapmak istiyorsanız, altta yer alan Instagram.com linkleri üzerinden kalıcı ya da geçici olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dünyada yaklaşık olarak 1 milyar kişinin, Türkiye’de ise 40 milyona yakın kişinin Instagram kullandığı belirtiliyor.

Bu kadar kullanıcı arasından her gün yüzbinlerce kişi Instagram silme ve kapatma işlemlerini gerçekleştiriyor.

Siz de Instagram hesabınızda kalıcı silme ya da geçici kapatma işlemi uygulamak istiyorsanız, alttaki adımları uygulayabilirsiniz. Hesabınızı kapattıktan sonraki süreç ile ilgili merak ettiğiniz sorular var ise içeriğin en altında yer alan “Merak Edilenler” alanına göz atabilirsiniz.

Önemli Not:
1- Instagram Kapatma: “Geçici Olarak Kapatma” ya da “Hesap Dondurma” olarak bilinir. İstediğiniz zaman kapattığınız hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

2- Instagram Silme: “Kalıcı Hesap Silme” olarak bilinir ve hesabınızı sildikten sonra 1 ay içerisinde hesabınıza girmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinir.

Instagram Hesap Kapatma Linki için TIKLA(Geçici)
Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

Üstteki geçici kapatma görseline ya da altta yer alan Instagram.com linkine tıklayın.
https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Instagram’a daha önceden giriş yaptıysanız “Hesabını Geçici Olarak Kapat” ekranını görmüş olacaksınız. Eğer giriş yapmadıysanız, Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
Instagram’ın “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna yanıt vermek için seçeneklerden herhangi bir tanesini seçin. Nedenini belirtmek istemiyorsanız “Başka bir şey” seçeneğini seçin.

Şifrenizi girin ve “Hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın.
Bu işlemi yaptıktan sonra; “Tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene dek fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz gizli olacaktır.”

Instagram Hesap Silme Linki İÇİN TIKLA(Kalıcı)
Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Üstteki kalıcı kapatma görseline ya da altta yer alan Instagram.com linkine tıklayın.
https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram’a önceden giriş yaptıysanız altta gördüğünüz “Hesabını Sil” sayfasını görmüş olacaksınız. Eğer giriş yapmadıysanız Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
Açılan sayfadan Instagram’ın sorduğu “Hesabını neden silmek istiyorsun?” seçeneklerinden herhangi birini seçin. Bir neden sunmak istemiyorsanız “Başka bir şey” olarak seçim yapın.

Şifre alanına şifrenizi girin ve “Sil” butonuna tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra; Instagram size yaklaşık 1 ay süre tanıyacaktır. Eğer 1 ay içerisinde hesabınıza girmezseniz; 1 ay sonra Instagram Profiliniz ve hesap bilgileriniz tamamen silinecektir. 1 ay içerisinde belirtilen süre tamamlanmadan hesabınıza girerseniz Instagram silme talebiniz otomatik olarak kaldırılacaktır.

MERAK EDİLENLER


Telefondan Instagram uygulamasını silersem hesabım silinir mi?


Hayır, silinmez. Üstteki linklerden hesabınızı silmediğiniz sürece; Farklı bir telefon ya da bilgisayar üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Instagram hesabımı sildikten ya da kapattıktan sonra arkadaşlarım etkinliklerimi görebilir mi?
Hayır, göremezler. Hesabınızı geçici olarak kapattıktan ya da kalıcı olarak sildikten sonra arkadaşlarınız profilinizi, arkadaşlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı, yorumlarınızı, hikayelerinizi ve beğenmelerinizi göremezler.

Instagram uygulaması üzerinden hesabımı silebilir miyim?


Uygulama üzerinden hesap silme ekranına gittiğinizde sizler için üstte belirttiğimiz Instagram.com linklerine yönlendirme yapılmaktadır. Uygulama içerisinden bu alana ulaşmak isterseniz;

Ayarlar > Yardım > Yardım Merkezi alanlarına tıkladıktan sonra arama kutucuğuna “Instagram hesabımı nasıl silerim?” yazarak Instagram’ın ilgili sayfasına ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabımı hemen silebilir miyim?


Hayır, silemezsiniz. Kalıcı hesap silme işleminden sonra Instagram profiliniz arkadaşlarınıza görünmez yalnız yine de kalıcı olarak hesabın ortadan kaldırılması için Instagram’ın verdiği 1 aylık sürenin dolması gerekmektedir.

Instagram hesabımı kalıcı olarak sildim, tekrar açabilir miyim?


Instagram silme işlemini tamamladıktan sonra Instagram’ın verdiği süre boyunca (ort. 1 ay içerisinde) hesabınıza giriş yapmadıysanız, hesabınız kalıcı olarak silinir. Dolayısıyla hesabınızı tekrar açmanız mümkün değildir. Instagram dondurma için aynı durum söz konusu değildir.

Şifremi unuttum hesabımı silebilir miyim?


Hayır, silemezsiniz. Hesabınızı silmek için kullanıcı ve şifre bilgisine ihtiyaç vardır. Eğer hesabınızın şifresini unuttuysanız, Instagram Şifremi Unuttum sayfasındaki yönergeleri uygulayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Hesabımı sildikten sonra aynı kullanıcı adı ile başka hesap açabilir miyim?
Hayır, açamazsınız. Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adı ile siz ve sizden başkası yeni hesap oluşturamadığı gibi, farklı bir hesaba da silinen kullanıcı adını atayamaz.

Instagram hesabımı kaç gün arayla kapatabilirim?


Instagram hesabınızı kapatıp tekrar açtıktan sonra bir kez daha kapatmak isterseniz 7 gün beklemeniz gerekmektedir. 7 gün içerisinde yalnızca 1 kere hesabınızı dondurabildiğiniz için süreç boyunca hesabınız arkadaşlarınıza görünür halde olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

TRON COİN

TRON DAO Reserve, Borsalardan 180 milyon dolar çekecek !

WhatsApp

Whatsapp’tan Rahatsız Etme Özelliği !