içinde

Instagram’dan NFT Atılımı, NFT Özelliği Neleri Kapsıyor? Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Meta’nın yaptığı yeni atak ile birlikte Instagram içerisinde NFT devri resmen başladı.

Meta’dan NFT Hamlesi

Meta’nın yaptığı yeni atak ile birlikte Instagram içerisinde NFT devri resmen başladı. Son vakitlerde NFT kesimindeki arz talep istikrarının eskisi üzere olmadığına açıklanan datalar karşılığında şahit olduk. Ancak Meta buna karşın çok değerli biir adım atarak Instagram’da NFT periyodunu başlattı. Yeni periyotta Instagram, NFT dayanağı sağladığı bu özelliği tam 100 fakrlı ülkede kullanıma sundu. Ülkelerin ismi tam olarak açıklanmamış olsa da yüksek ihtimalle içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu düşünülüyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika kıtalarında toplamda 100 farklı ülkede kullanıma sunulacağı belirtildi.

NFT Özelliği Neleri Kapsıyor?

Instagram’a entegre edilen bu yeni bilhassa birlikte kullanıcılar, platforma kripto cüzdanlarını bağlayarak sahip oldukları NFT’leri paylaşarak sergileyebilecekler. Ayrıyeten NFT geliştiricilerinin de etiketlenmesi mümkün olacak ve bu sayede takipçiler NFT’ler için daha fazla bilgi sahibi olabilecekler. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere nazaran NFT sahipleri, dijital koleksiyonlarını Instagram’ın ana akışında, öykülerinde ve bildirilerinde paylaşabilecekler. Bu hareketleri gerçekleştirebilmek için kullanıcıların, toplumsal medya platformunda desteklenen blok zincir ağlarındaki kripto cüzdanlarını sisteme entegre etmeleri gerekecek.

Desteklenen Blockchain Ağları Hangileri?

Sosyal medya platformu Instagram daha evvel Ethereum ve Polygon blok zincir ağlarını desteklediğini duyurmuştu. Artık ise desteklenen blok zincir ağları ortasında Flow ağı da eklendi. Flow ağının toplumsal medya platformuna entegre olduğunun duyurulmasının akabinde Flow fiyatında 24 saatlik datalara nazaran %56’lık bir yükseliş yaşandı.

Meta’nın Atılımı Flow’a Yaradı

Meta’nın attığı NFT adımından birinci hissesi Flow ağı aldı diyebiliriz. Dün akşam saatlerinde Meta şirketinin NFT özelliğini 100 ülkede kullanmanın mümkün olduğunu açıklamasıyla birlikte sisteme entegre edilen blok zincir ağları da açıklandı bu ağlar ortasında yer alan Flow’un lokal tokeni ise açıklamayla bir arada düzgün bir ivme yakaladı. Son 10 saat içerisinde %56’lık bir yükseliş yaşayan Flow, 2,87 dolar düzeyine kadar yükseldi. Meta’nın açıklaması gerçekleşmeden evvel ise coin 1,85 dolar düzeyinden fiyat hareketliliğini sürdürüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Block’un Bitcoin Gelirinde, %6’lık Bir Düşüş Yaşandı Webilginç Kripto Para Haber

Blockware Analisti, Kripto Piyasasının Yeni Bir Paradigmaya Sahip Olduğunu Düşünüyor Webilginç Kripto Para Haber