içinde

Invesco, Metaverse Fonu Başlattığını Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Atlanta merkezli yatırım idaresi şirketi Invesco, metaverse’ün büyümesine yönelik fon olan Metaverse Fund’ı duyurdu.

Sanal dünyanın ve geleceğin şekillendiricisi olarak görülen metaverse için yapılan yatırımlar artıyor. Birçok farklı ve birbiriyle bağlantılı kesimi bir ortaya getiren metaverse için Invesco yatırım fonu başlattı.

Invesco Metaverse Fund Geniş Ölçekte Çalışacak

Metaverse dünyasının gelişimi için fon başlatan şirket, Metaverse Fund ile küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlere yatırım yapmayı hedefliyor. Şirketin portföyüne bakıldığında ABD, Asya, Japonya ve Avrupa’daki yerleşik şirketler öne çıkıyor.

Metaverse fonu, her ikisi de Invesco’nun İngiltere merkezli Asya ve Gelişmekte Olan Piyasalar Pay Senedi takımının bir kesimi olan Fon Yöneticisi Tony Roberts ve Fon Yönetici  Yardımcısı James McDermottroe tarafından ortaklaşa yönetilecek.

Invesco Fon Yöneticisi Tony Roberts, IFA Magazine haberine nazaran yatırım konusu ile ilgili şunları söyledi:

“2030 yılına kadar sanal ve artırılmış gerçekliğin global iktisada 1,4 trilyon sterlinlik bir dayanak sağlayabileceği iddia ediliyor. Metaverse’in cümbüş uygulamaları giderek daha güzel anlaşılırken, sağladığı karşılıklı temas muhtemelen sıhhat, lojistik, eğitim ve spor üzere çeşitli dallarda dönüştürücü bir tesire sahip olacaktır. Son derece seçici, değerleme şuuruna sahip bir yaklaşımla bu fırsatlardan yararlanmaya çalışacağız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Morgan Stanley: Kripto Piyasasındaki Sıkışma Durdu Webilginç Kripto Para Haber

BCG Raporu: Bitget, Türev Süreç Hacminde FTX’i Geçti ve Küresel Olarak Üçüncü Sırada (Sponsorlu) Webilginç Kripto Para Haber