içinde

İran Kripto ile İthalat Yapacak Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

İran bu hafta milyonlarca dolar kıymetindeki mal ithalatını kripto para ile yapacak.

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığından bir yetkili, İran haber ajansı Tansim tarafından açıklanan rapora nazaran dataları paylaştı. İran Ticareti Geliştirme Örgütü (TPO) Lideri Alireza Peyman-Pak attığı tweette şöyle dedi:

Bu hafta, 10 milyon dolar pahasındaki birinci resmi ithalat siparişi kaydı, kripto para ünitesi kullanılarak muvaffakiyetle tamamlandı.

Alireza Peyman-Pak, Eylül ayının sonuna kadar kripto para üniteleri ve akıllı kontratların kullanımının odak noktası olan ülkelerle birlikte ticarette kripto ile ödemenin yaygın yol olarak kullanılacağını varsayım ettiğini de kelamlarına ekledi.

İran Kripto Bakış Açısını Yumuşattı

Finbold‘un geçen yıl bildirdiği habere nazaran, İran hükümeti kriptoya olan bakışını yumuşatmış buna istinaden de 30 kripto madencilik çiftliğinin kurulmasın onay vermişti.

Bu onay, İran polisinin başşehir Tahran’daki bir tesisten kripto para madenciliği için kullanılan 7 binden fazla bilgisayara el koymasından bir haftadan fazla bir müddet sonra geldi. Bu olay, ülkenin 2021’de güç kullanımını çevreleyen telaşları nedeniyle Bitcoin madenciliğini yasaklama kararının bir sonucu olarak karşımıza çıktı. Bilhassa İran, yetkililerin madencileri sorumlu tuttuğu elektrik kesintileri ile badire yaşarken, güç kaygıları ortaya çıkmaya başlamıştı.

Mart 2021’de İran Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi hazırladığı detaylı bir raporda ülkeyi memleketler arası yaptırımları atlamak için Bitcoin ve öbür para madenciliğini benimsemeye teşvik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Infura ve Alchemy Tornado Cash’e Erişimi Engelliyor Webilginç Kripto Para Haber

Arbitrum, Reddit Topluluk Puanlarını Nova’ya Getiriyor Webilginç Kripto Para Haber