içinde

İran, Kripto Para ile İthalat Gerçekleştiriyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

İran, kripto para ünitesi ile ödenen toplam 10 milyon dolarlık mal ithalatı siparişini onayladı.

Kripto para konusunda yeni yeni atılımlar yaparak katı süreci geride bırakan İran’dan bir atılım daha geldi. İran Ticareti Geliştirme Örgütü (TPO) Lideri Alireza Peyman-Pak’ın Twitter üzerinden söylediklerine nazaran, İran 10 milyar dolar kıymetindeki ithalat siparişini kripto para ile tamamladı.

Eylül ayının sonuna kadar kripto para üniteleri ve akıllı mukavelelerin kullanımının odak noktası olan ülkelerle birlikte ticarette kripto ile ödemenin yaygın metot olarak kullanılacağını kestirim ettiğini de kelamlarına ekleyen Alireza Peyman-Pak tweeti şu halde:

Bu hafta, 10 milyon dolar kıymetindeki birinci resmi ithalat siparişi kaydı, kripto para ünitesi kullanılarak muvaffakiyetle tamamlandı.

İran Kripto Bakış Açısını Yumuşattı

İran hükümeti 2021 yılında güç kullanımını çevreleyen tasaları nedeniyle Bitcoin madenciliğini yasaklama kararı almıştı. Akabinde, İran polisi başşehir Tahran’daki bir tesisten kripto para madenciliği için kullanılan 7 binden fazla bilgisayara el koydu.

Bu olaydan yaklaşık 1 hafta sonra kriptoya olan bakışını yumuşatan İran, buna istinaden de 30 kripto madencilik çiftliğinin kurulmasın onay vermişti. Bu onay, azla bir müddet sonra geldi.

Mart 2021’de İran Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi hazırladığı detaylı bir raporda ülkeyi milletlerarası yaptırımları atlamak için Bitcoin ve başka para madenciliğini benimsemeye teşvik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arbitrum, Reddit Topluluk Puanlarını Nova’ya Getiriyor Webilginç Kripto Para Haber

Arbitrum, Reddit Topluluk Puanlarını Nova’ya Getiriyor Webilginç Kripto Para Haber