içinde

Iron Bank, Yearn Finance’in Optimism’ine Katıldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

DeFi firması Iron Bank, Yearn Finance’in Layer-2 protokolü Optimism‘e katıldı. Bu yeni entegrasyon, L2’lerin kullanıcılar için gelişmiş güvenlik ve sermaye verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Ethereum tabanlı lending platformu Iron Bank, Yearn Finance ve Homora Layer-2 ağı Optimism’e katıldı. Şirketler, kullanıcıları için zincirler ortası birlikte çalışabilirliği, güvenliği ve sermaye verimliliğini artırmak için protokole katıldığını aktardı.

Optimism kullanıcıları artık rekabetçi gas fiyatlarından, cazip ödüllerden ve getiri seçeneklerinden yararlanırken kripto varlıklarını teminat ederek borç alabilecekler. DeFi, üçüncü şahıslar kullanılmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen finansal faaliyetleri tabir ederken, Layer-2 ölçeklenebilirlik sıkıntılarını çözmek için blockchain’in üzerine inşa edilen sistemlerdir.

Iron Bank’ın baş katkıcısı Puff, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Optimism’i başlatarak, protokolden protokole likidite omurgası olarak DeFi’yi daha erişilebilir, ölçeklenebilir ve emniyetli hale getirmeyi amaçlıyoruz”

Optimism Kullanımı Artıyor

DeFi Layer-2 protokolü Optimism, suratı ve düşük kullanıcı fiyatları nedeniyle son vakitlerde en çok kullanılan Layer-2 platformlarından biri haline geldi. Datalar, ağ üzerinde oluşturulan uygulamaların Ocak 2022’de 320 milyon doların üzerinde kripto para ünitesini kilitlediğini ve bu sayının bugün itibariyle 1 milyar doların üzerine çıktığını gösteriyor.

Iron Bank’ten Puff husus hakkında şöyle dedi:

“Ethereum’da yVault’lardan fiyatlandırılan kullanıcılar için Optimism konusunda heyecanlıyız. Iron Bank’ın protokolden protokole lending ortağı olarak sağladığı ek likidite esnekliğiyle, beşerler süratli bir zincirde yüksek gas maliyetleri konusunda endişelenmeden DeFi’de riske nazaran ayarlanmış en yeterli randımanı alabilirler”

Ethereum işlemücretleri, yüksek ağ trafiğinde kullanıcılar için çok derecede kıymetli hale geliyor. Bu yılın başlarında ağ fiyatları süreç başına 9,000 dolara kadar çıkmıştı. Bu nedenle, Yearn Finance entegrasyon önderi “Dark Ghosty”, Optimism üzere ağlar oluşturmanın DeFi projelerinin kullanıcılar için daha erişilebilir olmasını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Acala, AUSD Yakımı Sonrası Dolar Sabitine Yaklaştı Webilginç Kripto Para Haber

Tencent, NFT Platformu Huanhe’de Satışları Durdurdu Webilginç Kripto Para Haber