içinde

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

Bitcoin (BTC) 18 Haziran’da 17.622 dolara düştü. Bu, Bitcoin ve altcoin projelerinin tarihinde birinci defa bir evvelki yüksek döngü düzeyinin altına düştüğünü gösteriyor. FED’in agresif nakdî sıkılaştırması, kripto kredi platformu Celsius’ta bir kriz ve Three Arrows Capital yatırım fonundaki likidite meseleleri, tüccarlar ortasında bir panik duygusu yaratıyor.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, Bitcoin’in tarihte dört kere %80’den fazla düştüğünü söyledi. Bu, mevcut düşüşün yaklaşık %74’ünü tarihî standartların içine koyuyor. Piyasa analisti Rekt Capital’e nazaran, evvelki ayı piyasaları 200 haftalık hareketli ortalamanın çabucak altında bitti. Tarih tekerrür ederse, Bitcoin’in uzun mühlet mevcut depresif düzeylerde kalması pek mümkün değil. Coinglass bilgileri, Bitcoin’in bu yılın Haziran ayındaki %39’luk kaybının 2013’ten bu yana en berbat olduğunu gösteriyor. Aslında birkaç yatırımcı Bitcoin’in yakında tabana vurmasını bekliyordu. Bununla birlikte kripto eleştirmeni Peter Schiff, satışın devam edebileceğini ve 3.000 dolara düşebileceği söyledi. Boğalar kısa vadede BTC’deki düşüşü durdurabilir mi? Bu olursa, başka kripto paraların daha uygun performans gösterebilecek birinci 5 altcoin projesini inceleyelim.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 18 Haziran’da 20.111 dolarlık kritik dayanağın altına düştü. Böylelikle, düşüş trendinin tekrar başladığını gösterdi. Boğaların düşüşü satın alması, küçük bir müspetlik olarak günlük tabloda kendini gösterdi. Alıcılar, fiyatı 20.111 dolarlık kırılma düzeyinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, 18 Haziran’da 17,622 dolara düşüşün bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürecek. BTC/Tether çiftinin, ileride ayıların tekrar güçlü bir direnç oluşturabileceği 23.362 dolara yükselmesi mümkün.

Göreceli güç endeksi (RSI), son birkaç gündür çok satım bölgesinde süreç görüyor ve bu da yakın vadede bir rahatlama rallisi olduğunu gösteriyor. Bu olumlu görüşün, BTC fiyatının 20.111 dolardan düşmesi durumunda geçersiz olması mümkün. Ek olarak, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini ve 17.622 doların altına kırılma mümkünlüğünü artırdığını gösteriyor. Aşağı tarafta bir sonraki dayanak 16.000 dolarda bulunacaktır ve altcoin piyasalarında bir düşüşü tetikleyecektir. RSI’daki olumlu sapma, ayıların denetimini kaybediyor olabileceğini gösteriyor.

4 saatlik grafik, fiyatın 20 üstel hareketli ortalamaya (EMA) geri döndüğünü gösteriyor. Bu, ayılar için dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey zira bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, pariteyi 50-basit hareketli ortalama (SMA) ile 23.362 dolar ortasındaki genel direnç bölgesine itecektir. Bilakis, Bitcoin fiyatı 20 EMA’nın üzerinde devam edemezse, ayıların daha yüksek düzeylerde faal olduğunu gösterecektir. Satıcılar daha sonra pariteyi tekrar 17.622 dolara çekmeye çalışacaklardır.

Altcoin Solana (SOL)

Altcoin Solana (SOL) güçlü bir düşüş trendi içinde hareket ediyor. Lakin RSI’daki müspet ayrışma, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Boğalar, fiyatı 20 günlük 36 dolarlık EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu gerçekleşirse, boğaların geri dönüşte olduğunu gösterecek. SOL/USDT paritesi bundan sonra, ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturacağı 50 günlük ve 50 dolardaki SMA’ya yükselecektir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların hakimiyetlerinden vazgeçme havasında olmadıklarını gösterecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı tekrar 25 doların altına düşürmeye çalışacaktır. Ayrıyeten bu, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatacaktır.

Boğalar, 4 saatlik grafikte fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkardı. Bu nedenle, düşüş trendi sınırındaki genel pürüzü aşmaya deneyecektir. Bunu yaparlarsa, düşüş trendinin kısa vadede sona ermiş olabileceğini gösterecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı 42.50 dolara ve daha sonra 45 dolara itmeye çalışacaklar. Aksine, şayet SOL mevcut düzeyden ya da düşüş trendi çizgisinin altına inerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, ayıların genel direnci agresif bir formda savunmaya devam ettiğini ortaya koyacaktır. Bu, altcoin fiyatını 27,50 dolara ve daha sonra 25 dolara çekecektir.

Litecoin (LTC)

Ayılar, 18 Haziran’da Litecoin’i, güçlü takviyenin 40 doların altına düşürmeye çalıştı. Lakin günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların seviyeyi agresif bir halde savunduğunu gösteriyor. Toparlanma rallisi, 20 günlük EMA’ya (55 dolar) ulaştı. Bu, göz önünde bulundurulması gereken değerli bir düzeydir. Bunun nedeni, düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, trendde potansiyel bir değişiklik önerecek olmasıdır. Buna nazaran LTC/USDT paritesi, 68 dolarlık 50 günlük SMA’ya yükseliş yapma potansiyeline sahiptir.

Bu varsayımın tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, eğilimin negatif kaldığını ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra pariteyi 40 doların altına düşürmek ve düşüş trendini sürdürmek için öbür bir teşebbüs başlatacak. Fiyat, 4 saatlik grafikte simetrik üçgen biçiminden çıktı. Bu heyetim ekseriyetle bir devam modeli olarak hareket eder. Fakat bazen mümkün bir geri dönüşü de gösterir. Hareketli ortalamalar, alıcılara bir avantaj önererek yükseliş geçişini tamamladı. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerinde sürdürürse, altcoin paritesinin, 62 dolarlık model gayesine yükseliş yapması mümkün. Bu olumlu görüş, fiyatın aşağı inip tekrar üçgene girmesi durumunda kısa vadede geçersiz hale gelebilir. Bu türlü bir hareket, üçgenin üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürecektir.

Altcoin Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) düşüş trendinde hareket ediyor. Bununla birlikte altcoin, 5,50 dolar civarında bir taban oluşturmaya çalışıyor. Ayılar 13 Haziran, 14 Haziran ve 18 Haziran’da fiyatı bu düzeyin altına çekti. Lakin, daha düşük düzeyleri sürdüremediler. Bu, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösteriyor. RSI’daki olumlu ayrışma, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Alıcılar, LINK’i, sert bir direnç olarak hareket etmesi mümkün olan düşüş çizgisine hakikat itmeye çalışacaktır. Fiyat, düşüş çizgisinden aşağı dönerse, ayılar tekrar LINK/USDT çiftini 5,50 dolar takviyesinin altına düşürmeye çalışacak. Bu olursa, düşüş trendinin yine başlaması ihtimalini güçlendirecektir.

Alternatif olarak, alıcıların fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarması mümkün. Bu gerçekleşirse, potansiyel bir trend değişikliği önerecektir. Böylelikle altcoin, ileride 10 dolara ve daha sonra 12 dolara yükselme imkanına sahip olacak. Paritedeki toparlanma, küçük bir direnç olarak hareket etmesi mümkün olan 50-SMA’ya ulaştı. Bununla birlikte, 20-EMA düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın. Böylelikle, ayıların denetimi kaybetme ihtimali gitgide güç kazanıyor. Alıcılar Chainlink’i 50-SMA’nın üzerine çıkarsa, parite 7.51 dolara yükselecektir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, kısa vadede çift taban formasyonunu tamamlayacaktır. Bununla birlikte, bahsi geçen modelin 9,50 dolarlık bir kalıp gayesi var. Ayılar, bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmaya çalışacak. Lakin, bu türlü bir trend çevirme için, ayıların fiyatı 5,50 dolardaki güçlü takviyenin altına çekmesi ve orada tutması gerekecektir.

Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin SV (BSV) genişleyen bir model oluşturdu. Buna nazaran alıcılar, fiyatı heyetimin direncinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. RSI, düşüş momentumunun zayıfladığını gösteren olumlu bir ayrışma gösteriyor. BSV/USD paritesi, ayıların toparlanmayı durdurmaya çalışabileceği direnç çizgisine yanlışsız yükselebilir. Bu olursa, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Böylelikle, pariteyi bir müddet daha genişleyen formasyonun içinde tutmaya imkan tanıyacak. Bilakis, boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarsa, paritenin tabana vurmuş olabileceğini düşündürür. Altcoin fiyatı, daha sonra pariteyi 80 dolara ve akabinde 87 dolara itme potansiyeline sahip olacak. Böylelikle, yeni bir üst hareket başlatabilecektir.

4 saatlik grafik paritenin 45 ile 66 dolar ortasında geniş bir aralıkta süreç gördüğünü gösteriyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ayıların altcoin fiyatını aralığın altına çekme teşebbüsü başarısız oldu. Bu nedenle boğalar, fiyatı direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Boğalar başarılı olursa, altcoin’in yeni bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. Bu heyetim fiyatı 87 dolara çıkaracaktır. Bununla birlikte bir öbür mümkünlük da fiyatın 66 dolardan düşmesi. Bu olursa, paritenin bir mühlet daha menzile bağlı kalabileceğini önerecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Olay!

Xiaomi 13 ve 13 Pro olağandan daha erken piyasaya sürülebilir Webilginç