BİTCOİN HABERLERİ
içinde

Bu Günlerde İzlenebilecek 4 Altcoin Analiz..btc,ftx,kucoin,tezos analiz..

Bitcoin (BTC), Aralık 2020’den bu yana en kötü haftalık kapanışını yapıyor.

Kripto piyasaları sıkı bir kontrol altında tutuluyor ve  10 Haziran’da Amerika Birleşik Devletleri’nden beklenenden daha yüksek bir enflasyon raporunun ardından satışlar hızlandı.

Bitcoin daha düşük seviyelerde destek bulabilir mi ve bu, belirli altcoin projelerinde alımları cezbeder mi? Duyarlılık iyileşirse yükselmesi muhtemel ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

İşte Bitcoin ve bu hafta izlenmesi gereken 4 altcoin
Bitcoin (BTC)

Bitcoin GÜNCEL FİYAT

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Bitcoin, 10 Haziran’da trend çizgisinin altına düştü ve bu yükselen üçgen modelini olumsuz etkiledi. Ayılar satış baskısını sürdürdü ve fiyatı 11 Haziran’da 28.630 dolarlık güçlü desteğin altına çekti. 12 Haziran mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların desteği 26.700 dolardan korumaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı tekrar 28.630 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine çıkarırsa, BTC/USDT çiftinin bir süre için 32.659 dolar ile 26.700 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini önerecektir.

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

FTX Token (FTT), son birkaç aydır düşüş trendinde ancak RSI, düşüş ivmesinin zayıflayabileceğini gösteren pozitif bir ayrışma oluşturdu. Boğalar, fiyatı 9 Haziran’da 20 günlük EMA’nın (29 dolar) üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekti, ancak boğalar fazla zeminden vazgeçmedi. Boğaların sürekli alımları, fiyatı 12 Haziran’da direncin üzerine çıkardı. FTT/USDT paritesi 50 günlük SMA’ya (32 dolar) yükselebilir ve bu seviye aşılırsa yukarı hareket 35dolara ulaşabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 25 doların altına düşerse geçersiz olabilir. Böyle bir hareket, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını önerecektir.

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

Tezos (XTZ), 9 Haziran’da 50 günlük SMA’nın (2.14 $) üzerine yükseldi ancak boğalar bu gücü geliştiremedi. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor. Ayıların güçlü satışı, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti ve XTZ/USDT çifti, 1.61dolar ile 1.45 dolar arasındaki kritik destek bölgesine düştü. Fiyat bu bölgeden geri dönerse, boğalar yine pariteyi 50 günlük SMA’nın üzerine itmeye çalışacak ve genel dirence 2,36 dolardan meydan okuyacak. Bu olumlu görüş, fiyat düşmeye devam ederse ve destek bölgesinin altına düşerse geçersiz olabilir. Bu olursa, parite düşüş trendine devam edebilir ve psikolojik 1 dolar seviyesine düşebilir.

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

KuCoin Token (KCS) alıcıları, 13.75 dolarlık yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile 12.75 dolarlık yüzde 61.8 oranındaki geri çekilme seviyesi arasındaki bölgeyi savunmaya çalışacaklar. Fiyat bu bölgeden geri dönerse, boğalar KCS/USDT çiftini hareketli ortalamaların üzerine itmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, düzeltmenin bitebileceğini önerecektir. Parite daha sonra kritik direnci 18 dolarda tekrar test edebilir. Alternatif olarak, eğer fiyat düşmeye devam ederse ve 12,75$’ın altına düşerse, bu, tüccarların çıkış için acele ediyor olabileceğine işaret edecektir. Bu, %100 geri çekilme olasılığını 9,50 dolara yükseltebilir.

Boğalar düşüşü 15 dolar civarında durdurmaya çalıştı ancak ayılar satışlarına devam etti ve fiyatı desteğin altına çekti. Fiyat 15 doların altında işlem görse de, küçük bir pozitif, boğaların ayıların düşüşü uzatmasına izin vermemiş olması. Alıcılar, fiyatı 15 doların ve 20-EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, daha düşük seviyelerin güçlü alımları çekmeye devam ettiğini gösterecek. Bu, fiyatı 16.30 dolara ve 17 doların yanına itebilir. Tersine, fiyat 15 dolardan düşerse, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterir. Bu, 14 ila 13,50 dolar bölgesine daha fazla düşüş için kapıları açabilir.

Listedeki son altcoin: Helium (HNT)

HeliuM COİN GÜNCEL FİYAT

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Helium (HNT) ayıları 10 Haziran’da agresif bir şekilde 12.50 dolardan sattı ve agresif boğaları tuzağa düşürdü. Bu, fiyatı 11 Haziran’da 20 günlük EMA’nın (9.69 dolar) altına çeken uzun tasfiyeye yol açtı. Boğalar, düşüşü 8 dolarda güçlü destekte durdurmaya ve daha yüksek bir dip oluşturmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, HNT/USDT çifti tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkmaya çalışacak ve dirence 12.50 dolarda meydan okuyacak. Bu olumlu görüş, fiyat 8 doların altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu olursa, parite 12 Mayıs gün içi düşüğü 6.54 dolara kayabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başlamasını önerecektir.

4 Saatlik grafiğe bakıldığında, 11 doların altındaki kırılma ve kapanış, satışı yoğunlaştırdı ve bir düşüşe neden oldu. Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayılar için avantaj gösteriyor. Bir toparlanma başlatma girişimi, 9,50 dolar civarında güçlü bir dirençle karşı karşıya. Bu seviye aşılırsa, bir sonraki engel 20-EMA olabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, satış baskısının düşebileceğinin ilk işareti olacak. Alternatif olarak, altcoin fiyatı genel dirençten düşerse ve 8,50 doların altına düşerse parite 8 dolardaki güçlü desteğe düşebilir.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Webilginc.com  ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?