içinde

İşte Uzun Vadeli Yatırım İçin Ülkü 4 Altcoin!

Piyasadaki 19.000’den fazla farklı kripto para ünitesiyle yatırımcıların ilgisi süratle artıyor. Lakin uzun vadeli getirileri en üst seviyeye çıkarmak için hakikat sepeti oluşturmak kolay değil. Bu soruda yardım almak için, analistlerin listesinden uzun vadede takip edilecek 4 altcoin projesini listeleyelim.

2022 için satın alınabilecek en âlâ 4 uzun vadeli altcoin

Ethereum (ETH)

Bitcoin kıymet deposu olarak görülürken, Ethereum tıpkı vakitte dApps olarak da isimlendirilen merkezi olmayan uygulamalar için en uygun platformlardan biri olarak ortaya çıktı. Aslında, akıllı kontratlar üzere uygulamalara verdiği dayanak nedeniyle geliştiriciler ortasında favori platform haline geldi. Ethereum şu anda bir yükseltme sürecinde. Başlangıçta ETH 2.0 olarak isimlendirilen “Merge” (birleşme), ağın ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve sürdürülebilirliğini artıracak.

Ancak birtakım analistler birleşmenin ETH üzerinde yükseliş tesiri yaratacağından kuşkulu. Öbürleri de ETH fiyatının bu yıl iki katından artacağını söylüyor. Örneğin Goldman Sachs, yatırımcının ETH’ye ilgisini fark eden devlerden biri. Bitcoin’e müsaade verdiği üzere, Ethereum opsiyon ticareti sunmayı planlıyor.

Cardano (ADA)

Cardano, analistlerin uzun vade listesindeki bir öteki kripto para ünitesidir. Mahallî token ADA, ayı piyasasında dalgalanırken, Cardano kurucusu Charles Hoskinson şöyle bir tweet attı:

Cardano kanseri tedavi etse bile fiyatı tekrar de düşerdi

Bu ortada, Cardano’nun Ethereum’a nazaran en büyük avantajı PoS Blockchain kullanmasıdır.

Ethereum süreçleri doğrulamak ve ağın bütünlüğünü korumak için daha eski bir düzenek olan PoW kullanmaktadır. Cardano ise PoS protokolüne misal bir fonksiyon görmektedir. Lakin daha süratli, daha ucuz ve daha güç verimlidir.

Ethereum’un yükseltmesi, piyasayı değiştirse de, Cardano’nun dApp geliştiricileri ortasındaki popülaritesi, ADA için talebi yüksek tutuyor. CoinMarketCap’e nazaran Cardano’nun son “hard fork”unu yahut protokolündeki değişikliği takip eden 24 saat içinde ağda 100’den fazla akıllı mukavele devreye girdi. Ağ ​​o vakitten beri katlanarak büyüyor.

Polkadot (DOT)

7,67 milyar doları aşan bir piyasa bedeli ile Polkadot, 2020’deki lansmanından bu yana satın alınacak en uygun uzun vadeli kripto para ünitelerinden biri haline geldi. DOT yalnızca kripto para ünitesi değil, tıpkı vakitte geliştiricilerin yenilikçi, merkezi olmayan sistemler oluşturabileceği bir Blockchain ağıdır.

Polkadot, çeşitli bağımsız Blockchain’leri tek bir ağa bağlamak ve yeni chain’ler oluşturmak için inşa edildi. Entegrasyon, kullanıcıların ağın güvenlik ve süreçlere ait PoS doğrulamasına erişmesine imkan tanır. Bununla birlikte uygulamalar ve token’ler üzere kripto varlıları Blockchain’ler ortasında aktarmayı kolaylaştırır.

Yakın vakitte yapılan bir güncelleme, Polkadot parachain’leri ortasındaki irtibatı kolaylaştırarak ağı yeni kullanım durumlarına açıyor. Polkadot, Ethereum ve Cardano ile rekabet etmek zorunda olsa da, akıllı kontratlara erken girişi, kimi analistlerin sürdürmesini beklediği bir avantaj sağlıyor.

Chainlink (LINK)

Chainlink, uzun vadeli altcoin projeleri listesinde son sırada. 2014 yılında piyasaya birinci adımını attı ve Ethereum ağını kullanıyor. Chainlink kısaca, node’lar ve oracle’lar aracılığıyla Blockchain dışından akıllı mukavelelere gerçek vakitli datalar sağlar. Securities.io’ya nazaran misyonu, dünyanın birinci Blockchain oracle ağını oluşturmaktır.

2021 teknik raporunda açıklanan Chainlink 2.0 yükseltmesi, Ethereum mainnet’teki hesaplama yükünü azaltmak için oracle’ların üzerine off chain ağlar kuracağını gösterdi. Teknik incelemede, yükseltme birebir vakitte node’lara “güvenilir ve hakikat davranmak için güçlü ekonomik teşvikler” sağlayarak güvenliği artıracak staking uygulayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fender ve Meta’dan Gitar Metaverse’ü Geliyor Webilginç Kripto Para Haber

Coinbase 5 Yeni Altcoin Listeliyor: Fiyatlar Fırladı!