içinde

İzmir Vakit Makinası NFT Koleksiyonu Tanıtıldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılında çalışmaları başlatılan İzmir Vakit Makinesi Projesi, NFT koleksiyonuna dönüştü.

Hayatımızın içine bir fotoğraf kadar kolay giren NFT’ler, çok istikametli bir yapıya sahip. O denli ki, müzikten sokağa, sokaktan dijitale birçok alanda sanat yapıtı aracı olarak fonksiyonu bulunuyor. İzmir Vakit Makinası yapıtının 99 modüllük bir NFT koleksiyonuna dönüşmesi de bunu deliller nitelikte.

İzmir Vakit Makinası NFT’leri Tarih ve Teknolojinin Harmanı

İzmir Vakit Makinası NFT koleksiyonu, prehistorya, klasik arkeoloji, sanat tarihi üzere çeşitli bilim kısımlarıyla bir ortaya gelen teknolojinin bir eseri olarak karşımıza çıkıyor. Bu eserin ülkemizde birinci kere bir kamu tarafından hazırlanmış olması, dünyada birinci ve tek kent NFT koleksiyonu olması üzere özellikleri bulunuyor.

Tarihin, üç boyutlu modelleme, web geliştirme, sanal gerçeklik ile birleştiği projenin gayesi; İzmir’in binlerce yıllık arkeolojik ve tarihi mirasını akademik datalar ışığında, üç boyutlu olarak ayağa kaldırmak. Ayrıyeten, bu içeriği şimdiki web teknolojilerini kullanarak internete aktararak ziyaretçilere teknoloji tabanlı bir tecrübe yaşatabilmek.

99 kesimden oluşan koleksiyon Ağustos ayı başında (2 Ağustos 2022) kripto varlık borsalarında sürece açıldı. Görüntü NFT olarak süreç gören en özel modülü olan İzmir Saat Kulesi ise müzayede aracılığıyla satılacak ve İzmir’in Kurtuluş Günü olan 9 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek açık artırma yoluyla satışı gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hindistan Vauld’un Varlıklarını Dondurdu Webilginç Kripto Para Haber

Abrdn, Digital Exchange Archax’ın Hissedarı Oldu Webilginç Kripto Para Haber