içinde

Japonya Yine Kripto ATM’lerine Kavuşuyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Japonya 2014’te kullanıma açtığı ve 2018’de kapadığı Kripto ATM‘leri 4 yıl ortadan sonra tekrardan kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Japonya mahallî borsası Gaia Co. Osaka ve Tokyo‘da kripto ATM’lerini tekrardan getirmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki 3 yıl içinde 130 tane ATM kurulması planlanıyor.

Gaia Co. Salı günü yaptığı açıklamada Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyen BTM’leri kullanıma açacağını belirtti. 2014’te kripto ATM’leri Japonya’da hizmete başlamış olsa da, mahallî borsa Coincheck’in 530 milyon dolar hacklenmesi ve 2018’deki kripto kışının tesiriyle mahallî kesimin kripto ATM’sine olan ilgisini azalttı.

Bu noktada BTM’in Bitcoin süreçlerinin yapıldığı ATM’ler için kullanıldığını belirtelim.

Japonya’daki Kripto ATM’ler İçin Amaçlar Yüksek

Başlangıçta Bitcoin ATM’ler (BTM) Tokyo ve Osaka’da hizmet vermeye başlayacak lakin firma önümüzdeki 12 ay içerisinde 50 BTM’yi hizmete sunmayı hedefliyor. Şirket maksat olarak önümüzdeki 3 yılda 130 BTM’yi hizmete açmayı planlıyor. BTM’ler kullanıcılar için süreç başına 747 dolar yahut 100.000 Japon yeni çekmesine ve günde azamî 2.243 dolar yahut 300.000 yen çekmesine imkan sağlayacak. Hudutlu para çekme süreçleri kara parayı aklama (AML) ve uyumluluk kısmı için epeyce ehemmiyet taşıdığından bu türlü bir sınırlama getirilecek.

Yerel medya kuruluşu Mainichi Shimbun’un yayınladığı bir rapora nazaran Gaia’dan gelen bu hareket, mahallî kayıtlı bir borsanın Japonya’da kurduğu birinci ATM’ler olacak.

BTM’leri kullanmak isteyenlerin kendilerine ilişkin bir karta sahip olmalarını gerekiyor. Kullanıcılar kart onaylandıktan sonra akıllı telefon arayıcılığıyla BTM’ye kripto varlıklarını gönderebilecek ve yen olarak karşılığını BTM’den çekebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Portekiz Bankalarının Amacında Kripto Borsaları Var Webilginç Kripto Para Haber

BlackRock, Coinbase ile Paydaşlık Kurdu Webilginç Kripto Para Haber