içinde

Karbon-Nötr Odaklı Bitcoin Madencilik Havuzu Terra Pool Resmen Başladı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

DMG ve Argo Blockchain ortaklığındaki yenilenebilir enerji odaklı Bitcoin madencilik havuzu Terra Pool resmen başladı.

DMG tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, havuz için yapılan testler sona erdi ve havuz resmen başlatıldı. Terra Pool, %100 temiz ve yenilenebilir enerjili güç kaynakları elde etmeyi ve madencilik için temiz enerji kullanımını hedefliyor.

Söz konusu açıklamada havuzun her yıl üçünü taraf bağımsız bir denetim şirketi tarafından denetleneceği ve katılmak isteyen madencilerin havuzun temiz enerji gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığının tespit edebilebilmesi için havuzun güç kaynaklarının doğrulanacağı ifadeleri yer aldı. DMG CEO’su Sheldon Bennett konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Terra Pool, geniş ölçekte çalışabilmesi için kapsamlı bir şekilde test edildi ve DMG’nin madencilik operasyonlarının bel kemiği haline geldi. (…) Daha iyi ölçeklendirilmiş bir Terra Pool, piyasaya hazır, “yeşil” ve temiz madencilik ile çıkarılmış Bitcoin sağlayacak.

Bilindiği gibi, Bitcoin enerji FUD’unun ardından Bitcoin madencileri yenilenebilir kaynaklara yönelmiş ve sektörün önde gelenleri bu alandaki girişimlere yatırımlarını duyurmuştu. Terra Pool, söz konusu alandaki son girişim oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hublot, Saat Satışında Bitcoin (BTC) ve Öbür Kripto Paralarla Ödeme Kabul Etmeye Başladı Webilginç Kripto Para Haber

Merkez Bankası Haziran Ayı Faiz Kararını Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber