içinde

Karıştırma Hizmeti Nedir ? What is Mixing Service ?

Karıştırma (Mixing) hizmeti nedir diyecek olursanız, anonim kalmanızı sağlayan bir hizmettir. Bu hizmet, eski ve yeni cüzdan arasındaki bağlantıyı keser ki BitMix de bu noktada devreye girmektedir. BitMix kripto paraların güvende tutulmasına olanak sağlayan, karıştırma hizmetlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Bitcoin işlemleri, Bitcoin işlemlerinin kaydını tutan veritabanı diyebileceğimiz blockchain sayesinde halka açıktır. Halka açık blockchain’de işlemler, kalıcı bir şekilde blockchain üzerine kaydedilir. Bu sebeple bir kripto para adresinden diğerine yapılan tüm işlemler, üçüncü bir taraf aracılığıyla izlenebilir ve kimlik bilgileri bulunabilir. İşte bu işlemlerin gizliliğini korumak için de karıştırma hizmetleri kullanılabilir. Bu hizmet orijinal fonun karıştırılmasında kullanılır. Dolayısıyla Bitcoin (ve diğer kripto para birimleri) karıştırma hizmetleri, kripto paraları farklı oranlarda karıştırarak, işlem gizliliğini sağlar.

What is Mixing Service ?
It is a service that mixes your bitcoins with others, sending your bitcoins back to you with new inputs and outputs that are different from the ones you sent. The hashing service (also known as a carousel) protects your privacy because it prevents people from sending you a specific bitcoin. It also has the potential to be used for money laundering.

Kişisel verilerinizin Bitcoin cüzdanına bağlanması, sizi şu sorunlarla karşı karşıya bırakabilir: Suçlular tarafından suça karışma ve kullanılma, vergi makamları veya kolluk kuvvetleri tarafından soruşturulma riskleri çoğu zaman mevcuttur.
Müşterini Tanı (KYC/AML) doğrulaması gerektiren bir Bitcoin borsasını kullanarak kimliğinizin bir resminizi yüklediyseniz, bu borsa üzerinden kişisel bilgileriniz, satın aldığınız herhangi bir Bitcoin’e bağlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Madencilik Nedir ? What is mining ?