içinde

Kazakistan, Bincloud’u Radarına Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kazakistan’daki yetkililer, kripto para üniteleriyle yasadışı faaliyet gösteren Bincloud isimli madencilik oteli işletmesi hakkında soruşturma başlattı.

Kripto kesiminin makus niyetli bireylerin ellerinde şekillenmemesi için gerekli düzenlemeler sürüyor. Her dalda olduğu üzere kripto dalında de açıkları bilen ve insanları manipüle eden dolandırıcılar var. Son dolandırıcı haberlerinden birisi ise Kazakistan tarafından geldi.

Kazakistan, Bincloud’un Peşinde

Kripto para ünitelerini kullanarak ilişkili yasadışı faaliyetler gösteren Bincloud’a soruşturma açıldı. Kazakistan tarafından yapılan bu baskının nedenleri içinde Ponzi sistemiyle çalışılması ve şirketin yatırımcıları kandırması yer alıyor.

Kazakistan Finansal İzleme Ajansı, Ponzi şeması ile çalıştığı sav edilen bir kripto madenciliği işletmesi hakkında soruşturmasını sürdürüyor. Soruşturmada, Bincloud ismi verilen platformun tanınan iletileşme uygulamaları aracılığıyla yatırımcıları kandırdığı öne sürülüyor.

Bincloud maden otelinin ardındaki bireyler, Whatsapp ve Telegram uygulamaları aracılığıyla yatırımcıları işe alıyor ve onları madencilik ekipmanı kiralama sunan projeye para yatırmaya ikna ediyorlar. Ödül olarak ise kullanıcılara yatırılan ölçünün günlük yüzde 5 ila yüzde 6’sını geri alma kelamı veriyorlar. Ponzi stratejisiyle yapılan yasadışı madencilik operasyonunun, dolandırıcılara aylık yarım milyon dolar gelir getirdiği iddia ediliyor.

Kazakistan’ın mali düzenleyicilerinin Batı Kazakistan bölgesindeki gözlemci departmanı tarafından yönetilen soruşturma için daveti var. Yetkililer, kuşkulu Ponzi planının kurbanlarını Mali İzleme Ajansı’nın bölgesel departmanlarıyla bağlantıya geçmeye ve olayları hakkında rapor vermeye çağırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum (ETH) Yakımları Merge Sonrası Sonlanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Arsenal, Fan Token’ını İtibarsızlaştırmakla Suçlanıyor Webilginç Kripto Para Haber