içinde

KENDİ SİNEK İLACINIZI KENDİNİZ YAPIN , Kara Sinek İlacı Nasıl Yapılır ?

KENDİ SİNEK İLACINIZI KENDİNİZ YAPIN

Sineklerin apartmanlarımıza, evlerimize, mutfağa uçmak istememesi için ne yapılabilir? Sıradan musluk suyu almanız ve bir sprey şişesine dökmeniz, ardından üzerine 5-10 damla nane yağı esansı eklemeniz gerekir. İyi çalkala. Sonuç, hoş bir doğal oda spreyi ve sinek kovucudur. Bu hoş kokulu oda spreyi evinize püskürtülmelidir.

Sineklerin artık eve uçmasını önlemek için kullanılacak en iyi aromatik yağlar nelerdir? Karanfil yağı, sardunya yağı , nane yağı , lavanta ve çay ağacı yağı , biberiye ve arborvita yağı . Birlikte karıştırılabilir veya ayrı ayrı kullanılabilirler. İlk gün, daireye bir koku, ikincisi – diğeriyle ve üçüncüsü – üçüncüsü ile davranın. Çok hoş bir aroma, nane ve sardunya yağlarının bir kombinasyonunu verir.

Tüm pencere pervazları, balkonlar, perdeler, halı ve kilimler, döşemeli mobilyalar püskürtülmelidir. Çirkin çizgilerin üzerlerinde kalacağından korkmuyorsanız, pencerelere de püskürtebilirsiniz. Dairenin sabah ve akşam bu kadar kolay bir şekilde işlenmesi tavsiye edilir ve sivrisinekler ve sinekler size giden yolu unutacaktır. Bu yöntem aynı zamanda güvelerden ve tatarcıklardan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

PAMUK TOPLARINI KULLANIN

Sineklerden kurtulmanın başka bir basit halk yolu. Birkaç küçük top pamuk alın, aromatik yağa batırın (birkaç damla yeterlidir) ve ıslatılmış pamuk toplarını her pencere pervazına pencerelerin köşelerine koyun. Artık pencereler açık tutulabilir, sinekler onlara uçmak istemez.

KARANFİL HER ZAMAN İŞİNİZE YARAYACAK

Ve bir kır evinde yaşıyorsanız ve sinekler ve tatarcıklar zaten sizi yendiyse, çok etkili başka bir halk yöntemine başvurabilirsiniz. Pencereyi açmalı, ocağa bir tava koymalı ve tava sıcakken üzerine karanfil denilen meşhur kuru baharatı koymalısın . Bir düzine veya iki düzine karanfil güçlü bir aroma yayar ve bu koku sinekler, sivrisinekler ve tatarcıklar tarafından kesinlikle sevilmez. Ve kelimenin tam anlamıyla, baharat kalsine edildikten sonra 5 dakika içinde istenmeyen misafirler evinizden ayrılacak.

SOLUCAN OTU İŞE YARAR

Bir başka çok eski ama çok etkili halk yolu, sinek ve tatarcıklarla mücadelede solucan otu denen bir bitki kullanmaktır . Solucan otu, böceklerde felce neden olan esansiyel bir yağ salgılar. Bu bitkilerden bir buketin olduğu bir odada sinek olmadığını söylüyorlar. Taze çiçekler kullanmak en iyisidir, ancak kuru solucan otu bile iyi sonuç verir. Kuru solucan otu eczaneden satın alınabilir. Bu nasıl kullanılır? Kuru ezilmiş solucan otu çiçeklerinin kağıt şeritlere yapıştırılması önerilir.

Bunu yapmak için, kağıt şeritlerine PVA tutkalı uygulanır ve kuru karışım zaten üzerine dökülür. Tutkal kuruduğunda, pencere ve kapıların yanına solucan otu içeren kağıt şeritler asılır. Bir saatten az bir sürede sinekler sizi rahatsız etmeyi bırakacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin Vault Ne İşe Yarar BTCV Coin Nedir?

Amazon Prime Ağustos’da Ücretsiz olacak Oyunlar !