içinde

Konya Hayvanat Bahçesi Nerede ? Konya Hayvanat Bahçesinde Neler Var ? Konya şehir Parkı

konya hayvanat bahcesi
konya hayvanat bahcesi

MERHABALAR DEĞERLİ WEBİLGİNÇ TAKİPÇİLERİ BUGÜN SİZLERİN SEYRİNE SUNDUĞUMUZ BU VİDEOLU İÇERİKTE
KONYA ŞEHİR PARKI İÇERİSİDNE BULUNAN HAYVANAT BAHÇESİNE GÖZ GEZDİRECEKSİNİZ..

YouTube video

Konya Hayvanat Bahçesi, çalışma saatleri

10:00–19:30 Konya Hayvanat Bahçesi, çalışma saatleri

Cumartesi10:00–19:30
Pazar10:00–19:30
Pazartesi10:00–19:30
Salı10:00–19:30
Çarşamba10:00–19:30
Perşembe10:00–19:30
Cuma10:00–19:30

Konum:Adres: Fetih, Karatay Bld. Karavan Parkı, 42030 Karatay/Konya

Konya’nın tam ortasında; ailenizle birlikte yeşilin içerinde hoşca vakit geçirip biraz da olsa kafanızı dinleyebileceğiniz park hüviyetinde ki sosyal alanı tercih edebilirsiniz. İçerisinde Hayvanat Bahçesi’ni de bulunduran Konya Katatay Şehir Parkı..

Konya’nın ilk ve tek Hayvanat Bahçesi olan, 2005 yılında hizmete açılıp her gün yüzlerce kişinin ziyaret ettiği Hayvanat Bahçesi; çocuklara hayvan sevgisini aşılayarak, hayvanları yakından tanımalarına olanak sağlıyor. Bu sebepledir ki hayvan tür ve sayılarının artırıldığı hayvanat bahçesinde şuan 83 türde toplam 520 hayvan barınıyor. Hayvanların barınma koşullarının daha da iyileştirildiği hayvanat bahçesine vahşi hayvanlarda katılmış..

En fazla ilgiyi ise Aslan, Kaplan, Puma, Ayı, Lama ve Piton yılanı görürken maymun sayısı da 15’e yükselmiş.

Karatay Şehir Parkı Konya’nın en büyük eğlence, oyun makinelerini da içinde barındırıyor. 14 bin metrekarelik Konya’nın en büyük lunaparkında Kanguru, Çocuk Salıncak, Kano, Mini Tren ve Atlar, Çocuk ve Yetişkin Çarpışan Oto, Karisör, Atlı Karınca, Ahtapot, Otopisto, Crazy Dance, Korku Evi, Dragon, Gondol, Power Surge, Ranger, Kule, Adrenalin, Kamikaze, Discovery ve Dönme Dolap gibi 22 çeşit eğlence alanına çocuklarınızla birlikte hoşca vakit geçirebilirsiniz.

Karatay Şehir Parkı içerisinden girilen hayvanat bahçesinin ayrıca bir ücret eskiden yok olsa da video çekimi sırasında extra 5Tl ücret talep edildi… Şehir Parkı ücreti ise araç başı 5 TL, kişi başı 2 TL ödeyerek parktan, hayvanat bahçesinden ve lunaparktan faydalanabiliyorsunuz. Lunapark içerisindeki oyun aletlerine de 5-10 TL vererek binebilirsiniz.

KONYA ŞEHİR PARKI,KONYA HAYVANAT BAHÇESİ KONUMU İSE

Adres: Fetih, Karatay Bld. Karavan Parkı, 42030 Karatay/Konya
Hayvanat bahçesi Konya Karatay’da Adliyeye yakın bölgedeki Adana Çevre yolundan giderken araç muayene istasyonuna varmadan sağınıza bakarak giderseniz parkı görebilirsiniz. Ayrıca Saman Pazarı son durağını giden otobüs ve dolmuşlar, adliye tramvay hattına 600 metre uzaklıktadır.
Şehir merkezinden Başak Mahallesi ve Tatlıcak otobüsleri ile de önüne kadar gelebilirsiniz. Çocuklarınız, aileniz, arkadaşlarınız, eş ve dostlarınız ile şehirden uzaklaşmadan ama şehir stresini atarak hoşça zaman geçirip yoğun iş temposuna az da olsa mola verebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ilginç masaüstü pc kasaları

İlginç MasaÜstü Pc Kasaları

Asus Fn Klavye Kısayol Tuşları Çalışmıyor ?Asus Rog Touchpad, Ekran ışığı düğmesi Sound enable disable yapmak