içinde

Kraken CEO’sundan Tornado Cash Yaptırımlarına Tenkit Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kraken CEO‘su Jesse Powell, Tornado Cash yaptırımlarının anayasaya karşıt bulduğunu olduğunu lisana getirdi. Ek olarak bu olayın Terra çöküşünün akabinde bir refleks olarak geldiğini düşündüğünü vurguladı.

Powell, ABD hükümetinin kripto süreçlerini karıştırıcı hizmeti veren Tornado Cash yasağını “anayasaya aykırı” olarak kıymetlendirdi. Tornado Cash yaptırımı yalnızca ABD de değil takiben birçok şirket ve proje de uygulanmaya başladı.

ABD Hazine Bakanlığı, Tornado Cash ile 7 Milyar Doların Aklandığını Düşünüyor

ABD Hazine Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda hatalıların Tornado Cash’i piyasaya sürüldüğü 2019’dan bu yana 7 milyar dolardan fazla bedeldeki kripto parayı aklamak için kullandıklarını düşündüğünden ötürü tedbir alındığını söyledi. Tornado Cash üzerinden geçen toplam fon ölçüsü 7 milyar dolar olsa da aklanıldığı düşünülen paranın bunun 1,5 milyar doları olduğu söyleniyor. Blockchain dedektifleri Elliptic‘e nazaran Tornado Cash üzerinden yapılan süreç hacmi 7 milyar doların sadece 1,5 milyar doları haksız kar.

Powell, Tornado Cash yasağını Terra ekosisteminin Mayıs ayındaki çöküşüne ani bir reaksiyon olarak nitelendirdi ve Tornado’nun kaynak kodunun başlangıçta barındırıldığı Github’dan kaldırılmasının da epey gereksiz olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum Merge Alım Fırsatı Söylentileri !

Celsius, Madencilik Operasyonları için Onay Aldı Webilginç Kripto Para Haber