içinde

Binance, ilk kez en büyük BİTCOİN rezervine sahip merkezi borsa !

FTX ve Binance arasıda soğuk rüzgarlar eserken, galip belli oldu.

FTX atışmalardan yenik düştü. İçinde yaşadığı problemlerin bir hayli karışık olması en bilindik kripto borsasını bile şaşırttı.

Hatırlayacağınız üzere CZ, FTX’i kurtarmak istemişti. Fakat bilançonun yüksek olması nedeniyle geri çekilmişti.

Diğer yandan Binance, ilk kez en büyükk BTC rezervine sahip merkezi borsa oldu.

Geçtiğimiz birkaç hafta, merkezi borsalarda depolanan kripto para birimleri söz konusu olduğunda şüphesiz potayı karıştı. Yatırımcılar tedirgin davranırken borsalara giriş nispeten azalmıştı.

FTX çöküşünün ardından merkezi borsalardan 8 milyar dolardan fazla kripto paranın çekildiği bu bültenlerden paylaşılmıştı.

Yatırımcılar korkunun azalmasıyla birlikte yeniden merkezi borsalara yöneldi. Bu sürede veriler, Binance borsasına yaradı. Lider kripto borsası, ilk kez en büyük BTC rezervine sahip oldu.

Binance, kuruluşundan beri ilk defa

Popüler analiz kaynağı  CryptoQuant’tan alınan veriler, Binance’in ilk kez en büyük BTC rezervlerine sahip borsa haline geldiğini ortaya koydu.

Paylaşılan verilerde çoğunlukla Coinbase önde oluyordu. Ancak FTX ve Amerika’daki şirketlerin yaşadığı kriz bunun bir etkisi olduğunu gösteriyor gibi.

Diğer borsaların rezervlerinin çoğu ilk kez az ya da çok az düşerken, Binance Coinbase Pro’yu geçerek borsadaki Bitcoin rezervleri açısından en üst sırayı aldı. Önemli bir başarı alan borsa bu kanlı dönemde mutlak bir güç gösterisi yapmış oldu.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Joe Biden’ den Uluslarası Kripto Para Düzenlemesi için Baskı

Bitcoin’de Neler Oluyor ? Boğalar Başarabilecek mi ?