içinde

Kripto Firması Block “Fortune 500” Listesinde Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para firması Block bu yıl dalda yaşanan dalgalanmalara karşın Fortune 500 kazananlar listesine girmeyi başardı.

Bu yılki kripto para piyasası çöküşü birçok firmaya önemli ölçülerde ziyan verdi. Firmaların çoğunluğu değerlemelerde ve gelirde düşüş yaşarken kimileri ise iflasın eşiğinden döndü. Bununla bir arada kimi kripto varlıklar piyasada muhtemel iyileştirmeleri beklerken bu türbülans ortamında teknolojik gelişmelere devam ediyor. Buna örnek olarak ödeme platformu olan Block Inc., 2022 Forbes 500 listesinde en çok kazananlardan biri olarak karşımıza çıktı.

Bitcoin (BTC) Fiyat Düşüşü Block’u Engelleyemedi

Forbes 500 listesinde karşımıza 208. sırada çıkan Block Inc. 115 sıra artışı kaydetti. Değişik olarak Block gelir olarak yüzde 86 artış kaydederken yüzde 22’lik kar düşüşü yaşadı. Lakin, kar ve artışların geçen yılın birebir devrine nazaran belirlendiğini unutmamak gerek.

Block karının büyük kısmını Bitcoin ile olan ödemelerden yaptığı için Bitcoin’in negatif seyri karını etkiledi ancak engellemedi. Bu durumu piyasanın içinde bulunduğu meçhul duruma” bağlayan Block kurucusu Jack Dorsey, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Bitcoin gelirindeki ve brüt kardaki yıldan yıla düşüş, birinci olarak tüketici talebinden ve Bitcoin’in fiyat düşüşünden kaynaklandı. Çeyrek boyunca Bitcoin’in volatil olması ve kripto varlıklardaki belirsizlik ortamı bu durumu tetikledi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Büyük Hareketlilik: Bu Altcoin Borsalardan Süratle Çekiliyor! Webilginç Kripto

Hodlnaut Para Çekme Süreçlerini Durdurdu Webilginç Kripto Para Haber