içinde

Kripto Madenciliği Şirketi BIT Mining, Loto Interactive’i Satıyor Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para ekosistemi içinde oldukça önemli bir yerde bulunan kripto madenciliği, bu konuda çalışmalar yapan şirketlerin desteğiyle büyümeye devam ediyor. Önde gelen kripto madencilik şirketlerinden biri olan BIT Mining, bu kez yan kuruluşu Loto Interactive’in hisselerini satacağını açıkladı.

BIT Mining, Yan Kuruluşu Loto Interactive’in Hisselerini Satıyor

Eskiden 500.com olarak bilinen kripto madencilik şirketi BIT Mining, çevrimiçi bir piyango şirketi olarak başlayan ve 2019’da Bitcoin madenciliğine geçen Loto Interactive’in hissesini sattığını duyurdu.

BIT Mining, Loto Interactive’in hisselerinin yüzde 51’i için adı açıklanmayan bir üçüncü tarafla satın alma anlaşması imzaladığını bildirdi. Fakat anlaşmadan sonra, şirketin yüzde 8,79 hissesini elinde tutacağı aktarıldı.

BIT Mining, bu hareketin şirketin ABD’ye genişleme planlarıyla uyumlu olduğunu açıkladı. Geçen yıl Çin’deki operasyonlarını durdurduktan sonra şirket, yurt dışına taşınmak için 50 milyon dolarlık yatırım almıştı.

BIT Mining, şu anda Ohio’da 150 megavatlık bir site inşa etmeye başladı. Şirketin 2022 yılı kazanç raporuna göre, ilk 50 megavatlık kapasite geliştirildi.

BIT Mining’in Loto Interactive aracılığıyla yaptığı çalışmalar, madencilik konusunda sert adımlar atmadan önce Çin’de yapılıyordu. Loto’nun ilk çeyrek kazanç sonuçlarına göre, Çin’in Sichuan Eyaletinde bulunan sitelerden biri Ocak 2022’de kapatıldı ve diğer ikisi de kapanacak.

Son olarak Hong Kong merkezli kripto madenciliği şirketi BIT Mining, ülkedeki istikrarsız güç kaynağı nedeniyle Kazakistan’da başladığı veri merkezi inşaatını geçtiğimiz şubat ayında sonlandırmıştı. Şirket, mayıs ayında 9,3 milyon dolarlık bir taahhüt vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pokeball Nedir? POKE Ne İşe Fayda? Webilginç Kripto

Twitter, Elon Musk’a Dava Açtı Webilginç Kripto Para Haber