içinde

Kripto Mikser Aktivitesi Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyinde Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto paralar çıktıkları ilk günden bu yana belli başlı ana konularda öne çıkıyorlar. Güvenlik, merkeziyetsizlik, aracısız ve komisyonsuz aktarım ve anonimlik. Günümüzde kripto işlemlerinin büyük bir çoğunluğu merkezi borsalarda yürütülse de bazı kullanıcılar bu gizlilik ve eşler arası özelliklerinden vazgeçmek istemiyor. Bu noktada anonimliği önemli ölçüde artıran kripto mikserleri öne çıkıyor. Kripto analiz şirketi Chainanalysis’e göre ise bu mikserlerin kullanımı hızla artıyor.

Kripto Mikser Aktivitesinde Ulus Devletlerin ve Yasa Dışı İşlemlerin Etkisi Büyük

Popüler Blockchain veri analiz şirketlerinden biri olan Chainalysis’e göre kripto mikser kullanımı, ulus devlet aktörleri ve siber suçluların önemli hacim katkılarıyla 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu noktada bu artışın öneminin altını çizmekte fayda var. Öyle ki küresel olarak kripto düzenleme çalışmalarında artan baskı, özellikle yasa dışı kullanımların ağırlı olarak ele alındığı bir dönem.

Bu konu özelinde daha öncesinde yasa dışı kripto para transferlerinin kripto para işlemlerinin hacmi ile kıyaslandığında oldukça küçük bir kısma tekabül ettiğini savunan Chainalysis, son raporunda da bu tutumunu sürdürdü.

Chainalysis, mikser kullanımındaki bu artışın yasakçı ülkelerin baskısından kaçmak ve finansal mahremiyetini korumak isteyen kullanıcılar tarafından tetiklendiğini ancak artan yasa dışı faaliyetlerin de göz ardı edilemeyeceğini belirtti.

Chainalysis’e göre kripto mikserlerinin bu denli anonimlik kazandırması ve işlem kolaylığı, yasa dışı aktörleri kendisine çekiyor. Ancak kripto mikserlerini tek bir kısım baz alınarak değerlendirmemek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

New York Yankees, Bitcoin Yatırım Şirketi ile Paydaşlık Kurdu Webilginç Kripto Para Haber

Ankr, En Büyük Yükseltmesi olan Ankr Network 2.0’ı Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber