içinde

Kripto Para Almadan Bu 3 Maddeyi Değerlendirin !

Cryptocurrency şu anda daha müsait fiyatlı ve yatırım yapmak için parlak zeka bir vakit.
Yine de bu yatırım hepimiz için doğru değil.
Satın almadan önce araştırma yapmak fazlaca önemlidir.
Kripto para birimi fiyatları yokuş aşağı bir slaytta. Bitcoin ( CRYPTO:BTC ) son birkaç ay içinde değerinin yaklaşık yarısını yitirdi ve şu anda token başına ortalama 36.000 dolar olarak fiyatlandı – Kasım ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 70.000 dolardan aşağı.

Bu gerileme, yatırım yapmak için göz korkutucu bir vakit olsa da, bunun şeklinde düşüşler aslına bakarsak harika satın alma fırsatları olabilir.

Kripto para birimi aylardır olduğundan daha müsait fiyatlı. Geçmiş performans her zaman gelecekteki getirilerin göstergesi olmasa da, bu tür oynaklık kripto için normaldir. Bu, Bitcoin ve Ethereum ( CRYPTO :ETH ) benzer biçimde büyük kripto para birimlerinin sonunda geri sıçrama ihtimalinin yüksek olduğu anlamına geliyor . Şimdi yatırım yaparak, potansiyel olarak yolun aşağısında mühim getiriler görebilirsiniz.

Kriptoya yatırım yapmaya hazır olduğunuza karar verdiyseniz , şimdi harika bir fırsat. Ancak, satın almadan ilkin akılda tutulması gereken birkaç şey var.

  1. Risk toleransınızı düşünün
    Kripto para ile alakalı bilinmesi ihtiyaç duyulan en önemli şey, spekülatif bir yatırım olmasıdır. Bu, kimsenin uzun solukta başarılı olup olamayacağını kati olarak bilmediği ve şu ana kadarki büyümesinin büyük seviyede potansiyeline dayandığı anlamına geliyor.

Bu, kriptoyu daha yüksek riskli bir yatırım yapar, bu yüzden satın almadan ilkin neye bulaştığınızı bildiğinizden emin olun. Kripto paranın çok fazla potansiyeli var ve uzun solukta çok para kazanmanız olası. Ama bununla beraber başarısız olabilir ve yatırım yaptığınız her şeyi kaybedebilirsiniz.

Yatırım yapmadan önce, ne kadar riske tahammül edebileceğinizi düşünün. Uzun vadede önemli getiriler elde etme şansı için kaçınılmaz volatilite dönemlerini atlatmaya istekliyseniz, kripto sizin için doğru yatırım olabilir.

  1. Ne kadar yatırım yapabileceğinizi belirleyin
    Kripto para biriminin başarısız olma ihtimali olduğundan, yalnızca gerçekçi olarak kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayı yatırmanız önemlidir.

Ayrıca, paranızı onlarca yıl olmasa da birkaç yıl boyunca yatırımda tutmaya hazır olun. Kripto tutarları genellikle anında düştüğü için, yakın gelecekte gereksinim duyabileceğiniz herhangi bir paraya yatırım yapmaktan kaçınmak en iyisidir. Fiyatlar düşerse ve beklenmedik bir harcaması karşılamak için yatırımlarınızı satmanız gerektiğini anlarsanız, ödediğinizden daha azına satış yapabilirsiniz.

Ayrıca, kriptonun toplam portföyünüzün yalnızca küçük bir bölümünü oluşturması icap ettiğini de ihmal etmeyin (genellikle yaklaşık %5 veya daha az). Kriptoya yatırım yapmayı seçerseniz, portföyünüzün geri kalanına da tertipli olarak katkıda bulunduğunuzdan emin olun.

  1. Araştırmanızı yapın
    Tüm kripto para birimleri eşit yaratılmamıştır, bu yüzden satın almadan önce araştırma yapmanız oldukca önemlidir. Bazı yatırımlar oldukça konuşulur ve fiyatlarının esasen bir gecede fırladığını görür, ancak kısa zaman sonra çöker .

En iyi kripto para birimleri, en uzun vadeli potansiyele haiz olanlardır. Bu yatırımlar, bir gün geniş çapta benimsenme potansiyeline sahip, en azından bazı gerçek dünya kullanımlarına sahip olacak.

Nereden başlayacağınızdan güvenli değilseniz, kripto alanındaki en büyük oyunculara bağlı kalmayı seçebilirsiniz: Bitcoin ve Ethereum. Mükemmel yada başarı göstermiş olma garantili olmasalar da, şu anda en kuvvetli ve en popüler kripto para birimlerinden ikisi ve aynı zamanda düşüşlerden kurtuluş şansına da sahipler.

Şu anda fiyatlar daha düşükken kripto para birimi satın almak için harika bir zaman olabilir, sadece bunun sizin için doğru yatırım olduğu için güvenilir olmak önemlidir. Kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurarak ve araştırmanızı yaparak, yatırım yapmaya başladığınızda daha hazırlıklı olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Vergileri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu Hafta Play2Earn Oyunlarında ve NFT’lerde Ne Oldu?