içinde

Kripto Para Borsası Binance, WazirX ile Ortasındaki Off-Chain Transferlerini Devre Dışı Bırakıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para borsası Binance, WazirX ile olan münasebetlerin bozulmasının akabinde iki borsa ortasındaki off-chain transferini devre dışı bırakma kararı aldı.

Kripto para borsası Binance tarafından açıklanan bu karar, 11 Ağustos’ta yürürlüğe girecek. Böylelikle Binance ve WazirX kullanıcıları, iki borsada da kripto yatırmak ve çekmek için off-chain transferi seçeneğini kullanamayacak. Off-chain ismiyle bilinen zincir dışı süreçler, bir blokzinciri ağının dışında gerçekleşir ve klasik ödeme platformlarına benzeri bir düzeneğe sahiptir.

Binance ve WazirX ortasındaki on-chain seçenekleri ise birebir formda çalışmaya devam edecek.

Binance ve WazirX Ortasındaki Çatışma Büyüyor

Kripto para borsası Binance’in bu atağı, şirketin WazirX’e olan tutumunu yeterliden düzgüne güçlendirdiği manasına geliyor. Geçtiğimiz hafta Hint güvenlik güçlerinin WazirX fonlarına el koymasıyla Binance, şirketi hiçbir vakit büsbütün satın almadıklarını duyurmuştu.

Hindistan İcra Müdürlüğü, geçtiğimiz Cuma günü WazirX’e ilişkin olan yaklaşık 8 milyon dolarlık varlığı dondurduğunu açıklamıştı. Düzenleyici, borsanın Çin kredi uygulamalarıyla kontaklı bir biçimde kara para aklama operasyonu yürüttüğünü sav etti.

İki Şirketin Kurucusundan Sert Açıklamalar Geldi

WazirX’in yaşadığı bu kasvetin akabinde kripto para borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao ve WazirX’in kurucusu Nischal Shetty ortasında WazirX’in kime ilişkin olduğu konusunda bir tartışma vuku buldu. CZ, WazirX’e sahip olmadıklarını sadece makul varlıklarını ve fikri mülkiyetini satın aldıkları belirtti. Shetty ise WazirX’in Binance’e ilişkin olduğunu lisana getirdi.

Changpeng Zhao, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Gerçek: WazirX sistem kaynak kodunun, konuşlandırmanın, operasyonların transferini bu yılın Şubat ayında talep etmiştik. Bu taleplerimiz WazirX tarafından reddedildi. Yani Binance’in WazirX sistemleri üzerinde bir denetimi kelam konusu değil. WazirX bizimle işbirliği yapmadı. Birebir vakitte Hindistan İcra Müdürlüğü ile de”

Binance, WazirX’in Shetty ve başka kurucu ortaklarına ilişkin olan Zanmai Labs tarafından işletildiğini ve yönetildiğini lisana getirdi.

Shetty, geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamada, Binance’in Zanmai’yi denetim edebilmesi için, paylarını satın alması gerektiğini söz etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Analistler BTC İçin Ne Fiyat Veriyor? Haftanın Tanınan Altcoinleri Hangileri? Webilginç Kripto Para Haber

ABD Dışişleri Bakanı, Tornado Cash’i Kuzey Kore ile İlişkilendirdiği Tweet’ini Sildi Webilginç Kripto Para Haber