içinde

Kripto Para Borsası Bitfinex, Bir Soruşturmayla Karşı Karşıya Kalabilir Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para borsası Bitfinex, ABD’de bir soruşturmayla karşı karşıya kalabilir.

ABD Adalet Bakanlığı’nın açıklamasına nazaran Bitfinex, potansiyel bir kabahat soruşturmasıyla karşı karşıya.

ABD Adalet Bakanlığı, bir kişinin Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebine cevap verdi ve borsasın bir soruşturmayla karşı karşıya olabileceğini söyledi.

Bakanlık, Tether Holdings Limited’in ana şirketi iFinex’i ve Bitfinex’i de içeren bilgi talebini FOIA Kılavuzu Muafiyeti 7(A)’ya atıfta bulunarak reddetti. Kurum, mahkeme öncesi verilecek olan bilgilerin duruşmayı engelleyebileceğini düşünüyor.

Bitfinex, kardeş şirket olan Tether’in rezervleri hakkında verilen bilgiler ve denizaşırı emtia borsasında ticaret yapmasına müsaade verip vermediği ile ilgili bahisler sebebiyle de daha evvel soruşturmalarla karşı karşıya kalmıştı.

Kripto Para Borsaları Soruşturmalarla Karşı Karşıya

Bitfinex üzere bir öteki diğer kripto para borsası Coinbase de düzenleyicilerin maksadında. ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Coinbase’i staking programı sebebiyle inceleme altına aldı.

Staking programı, kullanıcıların elinde kripto varlıklarından pasif gelir elde etmesini sağlayan bir sistemdir. Bilhassa kripto para piyasalarının düşüşte olduğu periyotlarda, yatırımcılar tarafından daha fazla ilgi görmesiyle bilinir.

Coinbase’in geçtiğimiz gün açıkladığı kar raporunda, gelirlerinin %8.5’luk kısmının staking programlarından geldiği tabir edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

SEC, Staking Programları Sebebiyle Coinbase’i İnceleme Altına Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Ja Rule, NFT Koleksiyonundaki Gelirle Bağış Yapacak Webilginç Kripto Para Haber