içinde

Kripto Para Borsası Devi KuCoin, İstanbul’da Ekosistemle Buluştu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, İstanbul’da 27 – 28 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleşen Blockchain Economy İstanbul Summit’e katıldı.

KuCoin’in de aktifliğin sponsorlar ortasında yer aldığı tepe, kripto para topluluğunu pandemi sonrasında Avrupa ve Asya ortasında bir ortaya getiren birinci buluşma oldu.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan KuCoin, aktifliğin Diamond sponsorları ortasında yer alırken; KuCoin Labs Lideri Lou Yu’nun konuşmacı olarak da katıldığı tepede, KuCoin tüm dikkatleri üzerine çekti.

Global kripto para borsası KuCoin, 27-28 Temmuz tarihlerinde, Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen Blockchain Economy İstanbul Summit’e iştirak sağladı. Borsa, dünya çapında dördüncü defa düzenlenen doruğun elmas sponsorları ortasında yer aldı.

Zirvede; finansın geleceği, Bitcoin, Web 3, NFT ve Metaverse dünyası, De-Fi, kripto para ünitelerinin düzenlenmesi, işletmelerde ve hükümetlerde Blockchain teknolojisinin uygulanması üzere pek çok mevzu ele alındı. Aktifliğe, dünyanın önde gelen kripto para borsalarının yanında; Tim Draper, Emre Aydın ve Engin Altan Düzyatan üzere tanınmış isimler de katıldı.

“Sektörün gelişmesini istiyorsak yan yana durmalıyız”

Etkinlikte KuCoin Labs Lideri Lou Yu, “Merkeziyetsiz Finansın Geleceği ve Web 3.0” bahisli bir sunum gerçekleştirdi. Fırsat eşitliği yaratmak istediklerini belirten Yu, “Birlikte dayanışma içerisinde hareket etmeliyiz. Zira kesim olarak genel bilgi dışında teknik bilgiye de muhtaçlığımız oluyor. Hepimiz birebir bilgi kanallarına sahip değiliz ve birtakım kaynaklara erişim sağlayamayabiliyoruz. Hepimiz tıpkı ölçüde bahta da sahip olamayabiliyoruz. Eşit olmadığımız durumlardaysa fırsatları kaçırabiliyoruz. Bu yüzden, bölümün gelişmesini istiyorsak yan yana durmalıyız. Biz KuCoin Labs olarak bunun için buradayız. Temelinde yeni bir oluşumuz, 2021’in ikinci çeyreğinde kurulduk. Araştırma faaliyetleri, yatırım ve rapor üzere süreçler yönetiyoruz. Bu kapsamda kuluçka projelerini destekliyoruz. 2021 yılında 40 projeyi destekledik. Bunlar; NFT, Gaming, DeFi, DAO, Metaverse üzere mevzular üzerinde duran projelerdi. Öte yandan, 100 milyon dolarlık bir Metaverse fonumuz var. Burada da tekrar enteresan hususları kıymetlendiriyoruz.” dedi.

“Fırsatların eşit ve özgür olarak sunulması gerekiyor”

Piyasa olarak gelişmekte olan ülkelerde yeni girişimcilere muhtaçlık duyulduğunun altını çizen Yu, “KuCoin Labs olarak kesimde özgürlük ve eşitliği sağlamayı amaçlıyoruz. Yalnızca para kazanmak için değil dünyayı sürdürülebilir kılmak isteyen teşebbüslerle çalışmak istiyoruz. Kaynakların nasıl hakikat kullanılabileceği konusunda takviye olmak istiyoruz. Ayrıyeten, gelecek kuşakları de epey önemsiyor ve destekliyoruz. Üniversitelerle gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri kapsamında; araştırmalar ve projeler yapıyoruz, öğrenci kulüpleriyle aktiflik düzenliyoruz. Örneğin; Fransa’da, Paris Dauphine Üniversitesi’ndeki öğrencilerle çalışıyoruz ve onlarla toplantılar yapıyoruz. Zira gençler bizim üzere profesyonellerin kendilerine daha fazla bilgi ve tecrübenin aktarılmasını bekliyor. Bölüme dair kısıtlı bilgiye sahip olan gençlerle paydaşlıklar kurarak dalın gelişimine takviye sağlamayı hedefliyoruz. Tüm yaptığımız çalışmaların arkasındaki motivasyonumuz herkes için eşit ve özgür bir bölüm. Fırsatların eşit ve özgür olarak sunulması gerekiyor.” dedi.

“Bundan sonraki süreçte de ekosisteme takviye vermeye devam edeceğiz”

Etkinliğe ait görüşlerini aktaran KuCoin Labs Lideri Lou Yu, “Blockchain Economy İstanbul Summit hem kesim hem de ekosistem için çok yararlı bir aktiflik oldu. Burada blockchain teknolojisinin neredeyse tüm paydaşları bir ortaya geldi. Kesimin meseleleri ve geleceği konuşuldu. Bu açıdan iştirakçiler geniş bir perspektif yakalamış oldu. Biz de hoş sonuçlar doğuracağına inandığımız bu aktifliğin sponsorları ortasında yer almaktan memnunluk duyduk. Bundan sonraki süreçte de tekrar misal faaliyetlerle ekosisteme takviye vermeye devam edeceğiz.” dedi.

“Zirveler tüm paydaşlarının bir ortaya geldiği ve kıymet oluşturduğu bir ortam sunuyor”

KuCoin Türkiye Ülke Müdürü Mete Umut Elmas ise aktifliğe ait görüşlerini şu formda tabir etti, “Blockchain teknolojisi her geçen gün hayatımızın farklı alanlarına nüfuz etmeye devam ediyor. Bu yüzden Blockchain Economy İstanbul Summit de dal ismine epey büyük değer taşıyordu. Zira böylesi etkinlikler ekosistemin tüm paydaşlarının bir ortaya geldiği, tanıştığı ve sıkıntıları tartıştığı bir ortam yaratıyor. Biz de tabi ayrıyeten bu biçim yararlı aktifliklerin Türkiye’de yapılmasından ve KuCoin olarak sponsorlar ortasında yer almaktan memnunluk duyuyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ünlü Analist, Boğa Tuzağına Karşı Yatırımcıları Uyardı Webilginç Kripto Para Haber

Global Ödeme Ağı, DOGE ve XRP İçin Takviye Ekledi Webilginç Kripto Para Haber