içinde

Kripto para Coinler de , Ağustos ayının ilk günün de neler oluyor ?

Kripto paralar, Temmuz ayında bir toparlanma görürken toplam piyasa değeri, 880 milyon dolardan 1,08 trilyon dolara kadar yüzde 22 oranında bir yükseliş gördü. Ayrıca Temmuz ayında Bitcoin hakimiyeti ise yüzde 4 oranında geriledi. Ethereum başta olmak üzerinde altcoin pazarında 3 aylık düşüşün ardından dikkat çekici bir toparlanma oldu.

Kripto paralar, Ağustos ayına hafif satıcılı başlarken piyasa değeri, yüzde 1’in biraz üzerinde gerileyerek akşam saatlerine doğru 1,07 trilyon dolarda bulunuyordu. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 73 milyar dolar ile ortalamanın altında devam ediyor.

Piyasa algısını ölçen bir gösterge olan kripto para korku ve risk iştahı endeksi ise dünden bu yana bir miktar düşüş görerek 33 seviyesine geriledi ve piyasalarda korkunun devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC), 23.000 dolar üzerinde kalmaya çalışıyor

Bitcoin pazarında ayın son günlerinde yukarı yönlü ataklar, daha yüksek hacimli satışlarla karşılanırken son 3 gündür günlük bazda negatif kapanışlar kaydedildi. Bitcoin, hafta sonu işlemlerinde 25.000 dolara doğru hareket ederken gelen satışlar, kripto paranın haftaya ekside başlamasına neden oldu.

Gün ici işlemlerde satıcılı devam eden BTC, ABD işlem saatleri öncesi 23.000 dolar sınırında bulunuyordu. Son duruma göre günlük yüzde 3 kayıp gören BTC, haftalık yüzde 5 oranında değer artışıyla devam ediyor.

Altcoin piyasasında son durum

En büyük ikinci kripto para Ethereum, Temmuz ayında 1.786 dolara kadar yükseldikten sonra aylık kapanışını 1.700 doların altında gerçekleştirdi ve aylık bazda yüzde 56 gibi önemli bir yükseliş gördü.

Hafta sonu işlemlerinde alıcılar 1.700 dolar bandını koruyamayınca ETH, bugün 1.640 dolara kadar geriledi. Öğleden sonraki işlemlerde baskısı artarken Ethereum’un son 24 saatlik kaybı yüzde 4’e yaklaştı.

Bugün genel satış eğilimi altında ilk 10 kripto parada şu an Solana (SOL), yüzde 6 düşüşle 41,6 dolara düşerken en çok değer kaybı gören kripto para oldu. Bunun yanında yüzde 3’e yakın düşüş gören BNB, Bitcoin ile birlikte en az kayıp gören altcoin oldu.

En büyük 100 kripto parada bugün az sayıda altcoin artıda bulunuyor. Apecoin (APE), bugün yüzde 3 yükselirken en çok kazanan altcoin oldu. Waves (WAVES) ise yüzde 2,3 yükselişle 6 dolar sınırında bulunuyor.

Akşam saatlerine doğru kayıplar yüzde 10’un altında kalırken bugün en çok düşüş gören kripto paralar, yüzde 9,2 düşen Bitcoin Gold (BTC), yüzde 8 bandında gerileyen Ethereum Classic (ETC), The Graph (GRT) ve Aave (AAVE) oldu.

kaynak: Investing.com – Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Güneydoğu Asya’da Birinci: Tayland Postası NFT Pulları Webilginç Kripto Para Haber

Türkiye de ki Kripto Borsa Mağdurları, CİMER ve savcılığa yüzlerce başvuru yaptı.