içinde

Kripto Şirketi Hashed, Güney Koreli Finans Yetkilisini Görevlendirdi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto şirketi Hashed, şirketin araştırma enstitüsünün başına Güney Koreli eski maliye bakan yardımcısını getirdi.

Hashed bu atılımıyla, blockchain uzmanlarıyla Kore hükümetini bir ortaya getirip diyaloğu artırmayı planlıyor. Bununla birlikte kurumlar ortasında seminerler ve araştırma faaliyetleri yapılması da planlar ortasında yer alıyor.

Kripto Şirketi Hashed’dan Kıymetli Görevlendirme

Maliye bakan yardımcısı Kim Yong-beom, Hashed’da vazife alacağını Facebook hesabından doğruladı.

Şirketin CEO’su Simon Seojoon Kim yaptığı açıklamada, şirketin fon toplama planlarının Terra ekosisteminin çöküşü sebebiyle sekteye uğradığını lisana getirdi. Firma, 3,6 milyon dolar pahasında 30 milyon LUNA satın almıştı.

Hashed, Aralık ayında yaptığı açıklamada Ulusal Vergi Servisi’nin soruşturması altında olduğunu tabir etti. Lakin o günden beri bahisle ilgili bir güncelleme yapılmış değil.

Kim, Ağustos 2019’dan Mart 2021’e kadar iktisat ve maliye bakan yardımcıları ortasında yer aldı. Burada vazife aldığı müddet boyunca kripto para borsalarının vergilendirilmesini destekledi. Bundan evvel de ülkenin finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) lider yardımcısı olarak vazife yaptı. Burada da kripto para borsalarındaki isimsiz ticareti yasaklayan düzenlemeye onay verenler ortasındaydı. Bu düzenlemeyle yabancıların ve reşit olmayanların da ticaret yapması yasaklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ripple Yetkilisi, Kripto Dalının Çöküşü ile İlgili Konuştu Webilginç Kripto Para Haber

Binance ve FTX, Voyager’ın Varlıklarını Satın Almak İstiyor Webilginç Kripto Para Haber