içinde

Kriptodaki Volatiliteye Karşın Kripto Para Sayısı Arttı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

2022’de kripto para piyasası volatiliteyle uğraş edereken üçüncü çeyrekte 700 tane yeni coin piyasaya sürüldü.

15 Ağustos itibariyle CoinMarketCap tarafından takip edilen kripto para ünitesi sayısı 20.575 olarak kayıtlara geçti. Bu 709 yeni kripto paranın pazara katıldığı manasına geliyor.

Piyasa Küçük Yararlar Sağlıyor

Piyasa 2022’nin başlarının yarattığı ezayı hala atlatmaya çalışıyor. Genel olarak bu yıl itibariyle yaşadığımız volatilite ve bahtsız olayların akabinde piyasada büyük çekilmeler yaşandı. Bunlara karşın Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ufak da olsa yükselişler gösterdi.

Ethereum’un (ETH) yaklaşan Merge’ü ve testlerin olumlu geçmesi de fiyatlara olumlu olarak yansıdı. Fiyatların ufak çaplı yükselmesi bile kimi analistlerin fiyatlarda tabanın görüldüğünü ve buradan sonra yükselişin geleceğini söylemelerine sebep oldu. Yeni kripto varlıkların piyasaya sürülmesi de piyasanın yükseleceğine olan inancın arttığına bir gösterge diyebiliriz.

Terra Çöküşüne Karşın Piyasaya İnanç Devam Ediyor

Terra’nın blok zincirinin çöküşünden sonra piyasada büyük çaplı düşüşler yaşanmıştı. Terra’nın çöküşünün, mevcut binlerce dijital varlığın uzun vadeli sürdürülebilirliği konusunda kuşku uyandırdığını da belirtmekte yarar var. Kuşkular, piyasa olgunlaştıkça mevcut kripto paraların birçoklarının kaybolacağına dair fikirlerden doğuyor. Ek olarak, varlığın sürdürülebilirliği, sağladığı tahlillere bağlı olacaktır.

Yeni varlıklar, global olarak artan düzenleyici incelemenin ortasında da yükseldi. Bununla birlikte, pay senetlerinin listelenmesi üzere uzun bir düzenleyici süreç gerektirmediklerinden yeni kripto para ünitelerinin piyasaya sürülmesini engellemek için hiçbir katı düzenleme uygulanmadı. Öte yandan, düzenlemelerin eksikliği, deneyimsiz kullanıcılardan yararlanmaya çalışan makûs aktörlerle dolandırıcılıkların piyasaya girmesini de sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Galaxy Digital, BitGo Mutabakatını Feshetti Webilginç Kripto Para Haber

Baby Doge Testnet için Son Hazırlıklar Webilginç Kripto Para Haber