içinde

Lenovo P11 Plus Tablet İnceleme

Lenovo P11 Plus İNCELEM
Lenovo P11 Plus İNCELEM

ARTILARI
Keskin ekran
Yüksek, net hoparlörler
şımarık performans
EKSİLERİ
etkisinde bırakan olmayan kameralar
Android 12’den sonrasında işletim sistemi güncellemeleri için laf yok
LENOVO TAB P11 PLUS ÖZELLİKLERİ
İşletim sistemi Android 11
Boyutlar 10,4’e 6,5’e 0,3 inç
Ağırlık 17,3 oz
Ekran boyutu 11 inç
Ekran çözünürlüğü 2.000 x 1.200 px
İşlemci MediaTek G90T
Depolama kapasitesi 64 GB
Pil ömrü 7 saat, 58 dakika
Android tabletler bir geri dönüş yapıyor gibi görünüyor ve Lenovo Tab P11 Plus (259,99 dolardan süregelen fiyatlarla) bütçe dostu kategoride başı çekiyor. Bu şık sayfa, birinci derslik bir 11 inç ekrana, harika hoparlörlere ve uzun bir çalışma gününden sessiz bir Netflix akşamına geçmenizi sağlayacak yeterli güce haizdir. Lenovo’nun Android 12’nin ötesinde yazılım güncellemeleri yapmayı taahhüt ettiğini görmek isteriz, ancak bu bizim en büyük şikayetimizle ilgili. Dolayısıyla Tab P11 Plus, 329 dolarlık iPad kadar güçlü bir performans göstermese de Apple kullanıcısı olmayanlar için harika bir alternatif ve müsait fiyatlı Android tabletler için Editörün Seçimi ödüllü.

Uygun Fiyatlı Bir Tablet Nasıl Görünmeli ve Sesi Nasıl Olmalıdır?


Estetik açıdan Tab P11 Plus, daha pahalı olan kardeşi Lenovo’nun Tab P11 Pro’nun izinden gidiyor . Alüminyum yekpare bir tasarıma sahip ve bu fiyat aralığındaki öteki Android tabletlerin çoğundan birazcık daha parlak görünüyor. 10,7 x 6,5 x 0,3 inç (HWD) ve 17,3 ons boyutlarında, hem ince aynı zamanda uzun süreler boyunca rahatça tutulabilecek kadar hafiftir. Ayrıca temel üretkenlik görevleri, çevrimiçi sınıflar ve çizim için iyi bir boyuttur.
Fiyatlandırma kafa karıştırıcı ve satın aldığınız tabletin sürümüne bağlı olsa da, daha fazla ödemeye hazırsanız bir klavye kılıfı ve monitör kalemi takabilirsiniz. İnceleme birimimizle beraber herhangi bir aksesuar almadık, sadece bunlar Tab P11 Pro ile kontrol ettiğimiz aksesuarlara oldukça benziyor. Kısacası, Apple’ın veya Samsung’un teklifleriyle karşılaştırılmazlar, sadece işi hallederler.
P11 Pro’nun 2.000 x 1.200 px, 11 inç LCD monitörü, 399,99 $ TCL Tab Pro 5G’ye parasının karşılığını veriyor. Renkler zengin görünüyor, görüş açıları mükemmel ve 400 nit ile direkt güneş ışığında kullanılabilecek kadar parlak.
Kauçuk kaplı bir üst kenar haricinde, tabletin arkası, lekelere karşı duyarlı olan yarı mat bir alüminyum malzeme kullanır. Arka sol üst köşede küçük bir kamera modülü bulunurken, Lenovo ve Dolby markaları ortada, altta görünüyor. Tableti yatay modda tutarsanız, üst kenarda solda bir çift ses düğmesi ve sağda bir microSD yuvası bulunur. Alt ray, takıları bağlamak için bir takım pogo pimi barındırır. Sağ kenarda iki hoparlör ve bir USB-C şarj bağlantı noktası bulunurken, solda iki hoparlör ve bir güç düğmesi bulunur. Ne yazık ki, güç düğmesi bir parmak izi sensörünü entegre etmiyor, bundan dolayı tableti güvenli hale getirmek için bir PIN girmeniz, bir şifre girmeniz veya Android’in vasat Yüz Tanıma Kilidi özelliğine güvenmeniz gerekiyor.
Buradaki Dolby Atmos ayarlı hoparlörler mutlak bir zevktir. Maksimum 98 dB ses düzeyiyle, bir odayı dolduracak ve sürükleyici bir ses sahnesi sağlayacak kadar yüksek seslidirler. PJ Harvey’in Let England Shake’inin bir demosunu dinlediğimizde , birincil ve arka parçalar arasındaki hafif bir uyumsuzluk gibi ince ayrıntıları seçebiliyorduk. Bu fiyat aralığındaki çoğu tablet hoparlör, yüksek frekanslarda ince bas ve bozulmayı maskeleme umuduyla ortaları ileri itme eğilimindedir; P11 Pro’nun hoparlörlerinin sesinin ne kadar iyi bulunduğunu yeterince vurgulayamıyoruz. Maalesef kulaklık girişi yok, ancak tablet kablosuz ses için Bluetooth 5.1’i destekliyor.

Şaşırtıcı Derecede İyi Performans


Bir MediaTek G90T SoC, Tab P11 Plus’a güç sağlar. 259,99 Amerika doları değerindeki model, 64 GB depolama ve 4 GB RAM ile birlikte gelir; ek 20 Amerika Doları karşılığında 128 GB/4 GB modeline yükseltebilir veya kontrol ettiğimiz 128 GB/6 GB modelini 309.99 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz. MicroSD kart yuvası vesilesiyle 512 GB’a kadar depolama kapasitesi ekleyebilirsiniz. Tabletin bütün sürümleri çift bantlı Wi-Fi’yi destek sunar.

Uygun fiyatına rağmen Tab P11 Plus bir şampiyon gibi çalışıyor. Uygulamalar hızlı açılıyor, ekranlar içinde geçiş yaparken gecikme yaşamadık ve tablet çoklu görevleri kolaylıkla hallediyor. Ayrıca oyun konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Genshin Impact’in yüklenmesi biraz yavaş olmasına ve bir saatlik oyun süresince birkaç karenin atlandığını fark etmemize rağmen, bu problemler aşırı rahatsız edici değildi . Alto’s Odyssey, fazlaca daha az kaynak yoğun bir başlık, sorunsuz ve herhangi bir performans kesintisi olmadan çalıştı.
Ham bilgi muamele enerjisini ölçen bir takım test olan Geekbench 5’te Tab P11 Plus, tek çekirdekli performans (SC) için 500 ve fazlaca çekirdekli performans (MC) için 1.592 puan aldı. Tab P11 Pro (565 SC / 1.779 MC) yada TCL Tab Pro 5G (521 SC / 1.762 MC) gibi daha pahalı rakipler kadar ham güce haiz olmasa da, fark gibi günlük görevler için fark edilmez. Video akışı veya sosyal medya beslemeleri arasında gezinme.
7.700 mAh pil, orta düzeyde bir kullanım günü geçirmenizi sağlar. Tam parlaklıkta Wi-Fi üstünden HD video akışı yaptığımız özet testimizde, Tab P11 Plus kapanmadan ilkin 7 saat 58 dakika monitör süresi sürdü, bu da TCL Tab Pro 5G’den yaklaşık bir saat utangaçtı (9 saat ve 1 dakika). Pil azaldığında, tablet 20W şarjı destekler ve yalnızca 15 dakikada birkaç saatlik güç eklemenize olanak tanır.

Tipik Tablet Kameralar


Tab P11 Plus’taki kameralar hakkında yazılacak bir şey yok, ancak yine de tablet kameraları parlak zeka telefonunuzun veya reel bağımsız kameranızın yerini almak için tasarlanmamıştır. 13MP birincil sensör tabletin arkasına otururken, 8MP ön kamera ekranın üzerine oturur.

Arka kamera, hızlı referans çekimleri ve belgeleri taramak için uygundur. Ayrıca, kontrol görüntülerimiz birazcık yumuşak görünse ve derinlikten yoksun olsa da, yeterli ışıkta iyi fotoğraflar çekebilir. Düşük ışıklı ortamlarda sahneler düz ve bulanık görünür.
Öne bakan kamera, tablet sahipleri için tartışmasız daha önemli olsa da, Tab P11 Plus burada yalnızca kabul edilebilir bir iş yapıyor. Görüntülü aramalarda, resim iyi ışıkta bile patlak görünürken, düşük ışıkta kamera fark edilir gürültü ile çok düz bir görüntü üretir.
Android 12 için Uzun Bir Bekleyiş
Tab P11 Plus , Google Entertainment Space ve Google Kids Space’in eklenmesiyle Android 11’in çoğunlukla yığın sürümünü çalıştırır . Lenovo’nun Verimlilik Modu Kullanıcı Arayüzü, tablete bir klavye taktığınızda da devreye girer. Klavye aksesuarını P11 Plus ile tecrübe etme şansımız olmadı, sadece P11 Pro incelememizde ele alıyoruz.

Google Entertainment Space’e aşina değilseniz , bu Android’in Apple’ın tvOS’una verdiği yanıttır. Arayüz, Google Keşfet panelinin yerini alıyor ve akışlı şovların, kitapların ve oyunların derlenmiş bir listesini sunuyor. Nispeten yeni bir özelliktir, ancak Google sık sık ek akış hizmetleri için destek ekler.

Kids Space , çocuğunuzun tüm hesaplarını tablete eklemeyi kolaylaştırır ve Google, alaka alanlarına nazaran keyifli ve eğitici oyunlar, kitaplar ve YouTube videoları önerir. Güçlü ebeveyn denetimleri seti, çocuğunuzun muayyen içeriğe maruz kalmasını veya tableti kullanabilecekleri süreyi sınırlamanıza da olanak tanır.

Önümüzdeki haftalarda Google, daha büyük ekranlar ve tabletler için optimize edilmiş, tamamen yine tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü olan Android 12L’yi piyasaya sürmeyi planlıyor. Ne yazık ki, işletim sistemi Mayıs ayına kadar Tab P11 Plus’a geçmeyecek. Lenovo, iki yıllık emniyet güncellemesi vaat ediyor ancak tabletin çıktığında Android 13’ü alacağının garantisi yok.


Fiyatına Göre En İyi Android Tablet


Geçtiğimiz birkaç yıl, Apple’ın sektör lideri iPad’inin çok arkasında kalan Android tabletler için sıkıntılı geçti, sadece Lenovo, her bütçeye müsait seçeneklerden oluşan bir portföy geliştirdi ve oluşturdu. Serinin müsait fiyatlı ucunda Lenovo Tab P11 Plus öne çıkıyor. Sağlam performans ve iyi pil ömrü sunmanın yanı sıra şık görünüyor, parlak, keskin bir ekrana haiz ve şimdiye kadar bir tablette duyduğumuz en iyi hoparlörlerden bazılarına haiz. Daha iyi bir ön kamera ve Android 13 için vaat edilen bir güncelleme görmek isteriz, sadece bu, yaklaşık 300 $’a bu tabletin şu anda satın alabileceğiniz en iyi Android tablet olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Amazon’un Ateşi HD 10149,99 $’dan daha da müsait fiyatlı bir seçenektir ve Amazon merkezli arayüzüne ve içeriğine aldırmazsanız kıymetli bir alternatiftir. Tabii ki, 329 dolarlık iPad başka bir en iyi seçimdir, ancak Lenovo’nun Tab P11 Plus modeli Android telefon kullanıcıları ve Google merkezli haneler için daha uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2022 Yılının En İyi TeleVizyonları İnceleme !

2022 Yılının En İyi TeleVizyonları İnceleme !

Rode PSA1+

Rode PSA1+ Mikrofon İncelemesi !