içinde

Liste Çıktı: İşte Yatırımlık 10 Metaverse Coin!

Metaverse terimi teknoloji bakımına nazaran çok yeni bir teknoloji olsa da kripto yatırımcılarının dikkatini süratle çekmeye devam ediyor. Bu dikkat çeken terim Metaverse coin para ünitelerinin ve blok zincirlerinin bu seyahatte hayati bir rol oynamasına şahit olacaktır.

Metaverse coin projelerinin geleceği

Metaverse coin projeleri epey yeni olmasından kaynaklı, birçoklarının fiyatları hayli düşüktür. Bu çabucak hemen herkes için yatırım fırsatı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölüm uzmanlarına nazaran, mevcut ayı piyasasının, projelerini inşa etmekten daha çok servetlerini inşa etmeye odaklanan geliştiriciler olan berbat aktörleri muhtemelen sarsacağını söylüyor. Performans, olarak güçlü finansal dayanak yahut her ikisi aracılığıyla potansiyel göstermiş olan Metaverse coin projelerini satın almak ülküdür. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere sizin için listemiz hazır. Listemiz 2022 için kimi umut verici Metaverse coin projelerini içermektedir.

Metaverse coin ApeCoin (APE)

APE, ERC-20 token’ı olarak bilinmektedir. Yani Ethereum blok zincirinde kurulmuştur. Ayrıyeten bir yönetişim ve hizmet token’ı olarak, sahiplerinin Ape ekosisteminin idaresine katılmalarına müsaade vermektedir. Sahiplerine sırf Apecoin sahiplerine sunulan oyunlara ve öteki eser ve hizmetlere erişim sağlamaktadır. Apecoin, Yuga Labs’ın tanınan olan Bored Apes Yacht Club’ın NFT’lerini yaratan bir Metaverse oyunu olan Otherside’ın lokal token’ıdır. Yuba Labs kısa mühlet evvel APE token sahiplerinin Otherside’da parsel satın almalarına müsaade veren sanal bir arazi satışından yaklaşık 320 milyon dolar topladığını açıklamıştır. Gerçekleşen satışlar, Ethereum ağında o kadar çok trafik yarattı ki, her kullanıcının Ethereum üzerinden bir süreç yapmak için ödediği fiyat olan gas fiyatlarının artmasına sebep oldu.

Yakın vakitte Otherdeeds ile alakalı yaşanan meseleler, Apecoin’in fiyat düşüşüne ve talebin azalmasına neden oldu. APE’nin fiyatı, satışın açıklandığı tarihteki 26 dolar ile en yüksek düzeye ulaştı. Akabinde düşüş yaşayarak şu anki fiyatı olan 3,49 dolara düştü. Apecoin 17 Mart’ta piyasaya sürülmüştür. Ayrıyeten piyasaya sürüldüğü sırada azamî 1 milyar arzının yaklaşık yüzde 30’unun sirkülasyonda olması beklenmekteydi. Apecoin 1,15 milyar dolarlık bir piyasa kıymetine sahiptir. Bu kıymet, onu dördüncü en büyük Metaverse coin haline getirmektedir.

Sandbox (SAND)

Kripto Metaverse projesi olan The Sandbox etkileyici bir performans göstererek ilgi çekmeyi başardı. Platformun lokal token’ı SAND, 2021 boyunca daima olarak yükseliş gösterdi. Ayrıyeten 2021’in son çeyreğinde 1 milyar dolar bedele ulaşarak beklenenden çok daha başarılı bir performans göstermiştir. Genel olarak düşüş yaşayan kripto paralar kadar düşüş yaşamasa da SAND o vakitten beri bir düşüş yaşamaktadır. Ayrıyeten yazının yazıldığı sırada 0,94 dolar düzeyinden süreç görmektedir.

Bir VR istikameti ile bu proje Metaverse vizyonunu gerçekleştirmektedir. Ayrıyeten Sandbox aslında bir oyun oalrak tasarlanmıştır. Mevcut piyasada ayakta kalmasına yardımcı olabilecek markalarının dayanağına sahiptir. Ek olarak yakın vakitte Lionsgate, Hellboy temalı bir Metaverse maksadı oluşturmak için The Sandbox ile iştirak kurdu. Sandbox, yüklü olarak NFT’lerin oluşturulmasına ve ticaretine dayanmaktadır. Oyuncular, SAND Metaverse coininden faydalanarak NFT’ler oluşturabilir. 1,24 milyarı kullanımda olan 3 milyar token’lık sonlu bir arza sahiptir. Piyasa bedeli yazının yazıldığı esnada 1,12 milyar dolardır.

Decentraland (MANA)

Popülerlik açısından Decentraland, haberlerde sıkça yer alan bir kripto Metaverse projesidir. Bu kısmen, platformun lokal token’ı MANA için kıymetli kazanımlara yol açan NFT çılgınlığından kaynaklanmaktadır. Birçok NFT sahibi, platformu NFT’lerini özlleştirmek için kullanmaya başlamıştır. Fakat bu Metaverse platformundaki tek şey NFT’ler değildir. Ayrıyeten Decentraland üzerinde, sanal arazi satın almak, sanal oyunlar oynamak ve öbür dijital varlıklar yaratabilmek mümkündür.

Decentraland vilayet olarak 2017’de piyasaya sürülmüştür. Ayrıyeten tanınması vakit alan eski projelerden biridir. MANA’nın piyasa pahası etkileyici bir halde bugün itibariyle 1.648 milyar dolar düzeyinde bulunmaktadır. Ayrıyeten bu bedel onu piyasa kıymetine nazaran en büyük Metaverse token’ı yapmaktadır. MANA, yılın başından bu yana kıymetli ölçüde düşüş yaşayan projelerden biridir. Fakat bir yıl öncesine nazaran hala artışta olduğunu göz arkası etmemek gerekmektedir.

Highstreet (HIGH)

Highstreet, Metaverse uygulamaları açısından potansiyele sahip sanal gerçeklik takviyesine sahip enteresan bir Metaverse projesidir. Birinci olarak, HIGH para ünitesini kullanarak bu sanal kainattaki şeyler için alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıyeten kimi Shopify mağazaları platforma entegre edilmiş durumdadır. Projede oyun oynama özelliği ve NFT’ler de vardır. Bu nedenle teknoloji ve kripto trendleriyle uyumlu yeni bir hal almaktadır.

Gerçek dünyada bakış açısına nazaran, bu proje zati Metaverse teknolojisinin vaatlerini gerçekleştiriyor. Pratikliği bir ölçü olarak gören bir yatırımcıysanız, bu seçenek sizin içi uygun olacaktır. Proje, teknoloji şirketi HTC tarafından desteklenmektedir. Ayrıyeten Ağustos 2021’de 5 milyon dolar fon toplamıştır. Haziran 2022 itibariyle piyasa bedeli 16 milyon doların üzerindedir.

Floki Inu (FLOKI)

Floki Inu göğüs tabanlı bir kripto paradır. Fakat bilhassa düşük bedelli kripto para üniteleri arayanlar için FLOKI Metaverse coin olarak büyük kıymet taşımaktadır. Token, diğer bir kripto projesinin ismi olan Shiba Inu’dan esinlenerek yaratılmıştır.

Projenin web sitesine nazaran, memleri gerçek dünyadaki kullanım örnekleriyle birleştirmek hedeflenmektedir. Ayrıyeten bir oyun ve NFT pazarının yanı sıra bir içerik ve eğitim platformu başlatacağı da belirtilmektedir. Bahsedilen bu yeni platformlar, hala imal kademesinde olan bir projedir. Floki Inu’nun 55,84 milyon dolarlık bir piyasa bedeli vardır. Ayrıyeten yazının yazıldığı esnada 0,000006772 dolardan süreç görmektedir.

Metaverse coin Metahero (HERO)

Metahero, 3D tarama kullanarak gerçek dünyadaki objelerin ve insanların HD avatarlarını oluşturma etrafında dönen yeni bir Metaverse projesidir. Ayrıyeten şirket, Doha’da objeleri tarayan ve Metahero kainatı için dijital, 3D formlarını oluşturan bir tarama odası kurmuştur.

Metahero, bu emel doğrultusunda Wolf Studio ile paydaşlık kurmuştur. Mahallî token’ı olan kripto para ünitesi HERO, Haziran 2022 itibariyle 43,36 milyon dolarlık bir piyasa pahasına sahiptir. Bu listedeki öbür tokenlara nispeten daha küçük olmasına karşın, bedeli dikkate pahadır.

Terra Virtua Kolect (TVK)

Terra Virtua Kolect, NFT’lerin var olmadığı 2017 yılına kadar uzanan bir projedir. Fakat, artık büsbütün NFT’lerle ilgili bir sanal ortama dönüşmüştür. Lokal token’ı TVK’yi kullanılarak NFT’ler oluşturabilmektedir. Ayrıyeten satma ve satın alma süreci gerçekleştirilebilir. Bu proje NFT’lere bağlı olduğundan, NFT yatırımındaki artış göz önüne alındığında muazzam bir potansiyele sahiptir. Açıklanan birtakım bilgilere nazaran platform bilgisayar ve VR ortamlarıyla tam ahenk sağlamaktadır.

Terra Virtua kısa mühlet evvel pazarını daha sürdürülebilir hale getirmek gayesiyle Cardano blok zincirine entegre edilmiştir. Ayrıyeten daha evvel birinci karbon olumlu blok zinciri olan Polygon’uda entegre etmiştir. TVK piyasa bedeli şu anda 24,41 milyon doların üzerindedir. Bununla birlikte, NFT oyunu Kawaii Adaları ile yakın vakitte yapılan iştirak muahedesi üzere yeni iştirakler duyurmuştur.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas, çarpıcı grafikler sunan ve oyuna dayanan bir Metaverse projesidir. Oyun, oyuncuların son derece gerçekçi bir ortamda toprakları fethedip kaynak toplayabilecekleri geleceği göstermektedir. ATLAS kısa müddet evvel Star Atlas’ın donanım sağlayıcısı olarak hizmet verecek bir PC üreticisi olan iBuyPower ile oyunun üyeliğini genişletmesi beklenen bir mutabakata vardı.

Oyun, oyna kazan mantığıyla kazanılan bir Metaverse token’ı ATLAS’ı içermektedir. Bunu, oynadıkça ve bir şeyler başardıkça para kazandığınız, mükafata dayalı ortalama bir oyun olarak düşünebilirsiniz. Ayrıyeten mükafatların farklı yollarla çıkar sağlama potansiyeli vardır. Oyun, Ethereum tabanlı projelere kıyasla düşük süreç fiyatlarının avantajını sağlayan Solana ağına dayanmaktadır. Piyasa pahası 13 milyon dolar civarındadır. Ayrıyeten yazının yazıldığı sırada 0,005981 dolardan süreç görmektedir.

Enjin (ENJ)

Enjin Metaverse’ünde birden fazla token görmek mümkündür. Bu token’lar, daha sonra oyunda ilerlemenize yardımcı olacak varlıkları satın almak için kullanabileceğiniz mahallî token ENJ’yi basabileceğiniz Metaverse şekli oyun ortamıdır. Karakterinizin özellikleri dahil oyundaki her şey ENJ ile ödenebilmektedir. Ayrıyeten burayı bir pazar yeri üzere düşünebilirsiniz.

Enjin, Ethereum blok zincirinde kurulmuştur. Ayrıyeten 393 milyon dolar pahasında piyasa kıymetine sahiptir. Ayrıyeten Enjin kısa mühlet evvel Polkadot’ta 100’den fazla oyun ve uygulamayı kullanıma sunan birinci NFT blok zincirini piyasaya sürmüştür.

Metaverse coin Epik Prime (EPIK)

Epik Prime, büsbütün NFT’lerle ilgili bir Metaverse projesidir. Ayrıyeten Epik’in 300’den fazla oyun müşterisi vardır. NFT koleksiyonlarını ve tecrübelerini Warner Music ve Universal üzere şirketlere lisanslamaktadır.

EPIK geçtiğimiz sene piyasaya sürülmüştür. Ayrıyeten 4,18 milyon dolarlık bir piyasa bedeli vardır. Bu, listedeki açık orta en küçük Metaverse projesidir. Azamî 2 milyar token arzının 349 milyondan fazlası dolaşımdadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avrupa Merkez Bankası Lideri, DeFi’ın Finansal İstikrara Gerçek Bir Tehdit Olabileceğini Söyledi Webilginç Kripto Para Haber

Ünlü Şirket, Bu Kripto Para Varlıklarının Yarısını Sattı!