içinde

Madencilik Firması Core Scientific, Bitcoin Sattı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin madencilik firması Core Scientific arka arda iki ay çıkardığından daha fazla Bitcoin (BTC) sattı. Firmanın kasasında 1959 Bitcoinden geriye 1205 tanesi kaldı.

Core Scientific geçtiğimiz ay kayıp yaşadı. Yapılan şirket duyurusunda Bitcoin başına ortalama 22 bin dolar fiyattan 1975 coin satıp 44 milyon dolar hasılat yaparken tıpkı ayda yalnızca 1221 coin çıkartabildi. Böylece firmanın kasasında 31 Temmuz itibariyle 1205 Bitcoin ve 83 milyon dolar nakit kaldı.

Şirket açıklamasında, Temmuz ayında yapılan Bitcoin satışlarından elde edilen gelirin artan faaliyet merkezi harcamalarına ve sermaye yatırımlarına harcandığını söyledi. Şirket Bitmain’e 100.000 adet ASIC özel madencilik aracı siparişi vermişti. Bu satışlardan elde edilen paranın bir kısmı buraya aktarıldı.

Core Scientific’in Bitcoin Varlığı Azalıyor

Bitcoin madencilik firması Core Scientific, yaptığı bu satışla bir arada kasasındaki Bitcoinleri azaltmış oldu. Şirket Bitcoin’in fiyatı 30 bin doların altına düştüğünden likiditeyi arttırmak ismine bu yolun izlendiğini söyledi. Bunun dışında firma iş hacmini arttırmaya gitti. Temmuz ayında 14.000 ASIC sunucusunu daha devreye alarak hasrate’ini 19.3’e çıkardı. Bu Kuzey Amerika şirketleri ortasındaki en yüksek hashrate olarak kayıtlara geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cardano Balinaları Yüklü Ölçüde ADA Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Charles Hoskinson Cardano’yu Eleştirenlere Cevap Verdi Webilginç Kripto Para Haber