içinde

MakerDAO Kurucusu, USDC Varlıklarını Satıp ETH Alabileceklerini Söyledi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

MakerDAO kurucusu, USDC varlıklarından çıkıp bu parayla Ethereum satın alabileceklerini lisana getirdi.

MakerDAO kurucusu Rune Christensen, DAI stablecoin’inin USDC stablecoin riskini ortadan kaldırabilmek için USD sabitinden çıkabileceklerini belirtti. DAI stablecoin, %60 oranında USDC tarafından destekleniyor.

MakerDAO Kurucusu USD’den Ayrılmayı Düşünüyor

MakerDAO’nun Discord kanalında konuşan Christensen, ABD Hazinesinin kripto mikser hizmeti Tornado Cash’e uyguladı yaptırımın akabinde bu bahsin önemli olarak düşüldüğünü söyledi. USDC’nin ana şirketi yaptırımların akabinde Tornado Cash cüzdanlarındaki USDC varlıklarını dondurduğunu açıklamıştı.

“Bu geceki görüşmede önemli bir biçimde tartışacağız fakat USD’den ayrılmayı önemli bir biçimde düşünmeliyiz. Bunun olması neredeyse kaçınılmaz ve hazırlık yapmamız gerçekçi olur”

USDC’nin terk edilmesi, DAI stablecoin’inin ABD doları sabitini kaybetmesiyle sonuçlanabilir. Çünkü DAI, mevcut kıymeti “fiyat istikrar modülü” (PSM) aracılığıyla sürdürmektedir. PSM, USDC ve ETH üzere kabul edilebilir teminatla DAI’nin basılmasına imkan tanır. MakerDAO, ETH almak için USDC satarsa, PSM’de yaşanacak kesinti sebebiyle 1 dolarlık sabit bedel kaybedilebilir.

Vitalik Buterin Bunun Vahim Bir Fikir Olduğunu Söyledi

MakerDAO kurucusu tarafından yapılan açıklama kripto bölümünün birçok değeri isminden reaksiyon aldı. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bu fikri “riskli ve vahim bir fikir” olarak kıymetlendirdi. Buterin’e nazaran ETH fiyatında yaşanabilecek bir düşüş DAI’nın dolar sabitini kaybetmesine sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Analisti, BTC, DOT ve ROSE’u Ele Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Tornado Cash Mevduatlarında Büyük Düşüş Yaşanıyor Webilginç Kripto Para Haber