içinde

Malezyalı Selfie’leri NFT’ye Dönüştürdü, Sadece 5 Gün İçinde Milyoner Oldu

NFT’ler, kripto pazarının dirimsel bir bileşenidir ve çeşitli amaçlar için kullanılır. Selfie’leri NFT’lere dönüştürme kavramı nadir görülen bir fikirdir .

22 yaşındaki Malezyalı Ghonjali, senelerce özçekimler yaptı ve bunları Fungible Tokens’a (NFT’ler) dönüştürdü. 2017-2021 yılları içinde birçok özçekim yapmış olduğu gibi, resimlere tıklama hobisi onu milyoner yaptı.

News18 , çocuğun özçekimlerini kripto tüccarlarına yüz bin dolar karşılığında takas ettiğini bildirdi. Oğlan kısa bir müddet içinde bir kader değişikliğine tanık olduğu için olayların dönüşü inanılmaz.
Ghonjali Beş Günde Milyoner Oldu
News18’den makbuz icra eden Ghonjali, “Üç yıl oldu ve 331 NFT satıldı, zira önümüzdeki birkaç yıl boyunca listeleme yapmayacağım. Çevirmek gibi bir şey yapabilirsin ama lütfen fotoğraflarımı suistimal, yoksa ailem beni fazlaca hayal kırıklığına uğratır. Size inanıyorum çocuklar, bundan dolayı lütfen fotoğraflarıma iyi bakın.” Satış 9 Ocak’ta başladı ve beş gün sürdü ve çocuğu milyoner yaptı. Malezyalı sakin, son iki hafta arasında ilgi odağı oldu ve sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Ghonjali Beş Yıldır Resimlere Tıkladı
Raporlar, çeşitli ünlülerin çocuğun fotoğraflarını satmasına yardım ettiğini gösteriyor. Ghonjali beş sene boyunca tertipli olarak bilgisayar başlangıcında fotoğraf çekti. NFT’ler, blok zinciri sistemindeki veriler için bir ortam görevi görür. Jetonlar benzersizdir ve yeri doldurulamaz; en önce Ethereum ve Bitcoin ticareti için kullanılırlar. Birkaç çizim, fotoğraf ve sanat eseri NFT’lerin kapsamına girebilir. Fotoğrafları yada sanat koleksiyonunu tıklamak için bir hobisi olan kişiler, ellerini NFT satışlarında deneyebilirler.

Yatırımcılar ve tüccarlar, blockchain için görüntülerin benzersiz doğasını ve tasarımını ararlar. Ancak, NFT’ler telif hakkına tabidir, bundan dolayı sahipleri fotoğrafların yada sanat eserlerinin %100 özgün olduğu için emin olmalıdır. İçerik oluşturucular, NFT’ler için en iyi fırsatları almak için çeşitli dijital platformlara gidebilir. Resimlere ve sanat eserlerine ayrıca, videolar ve tweetler de NFT olarak satılmaktadır. Kesin olarak, NFT’ler blok zinciri sistemine dijital bir saldırıdır. Ghonjali benzer biçimde, çeşitli kişiler kaliteli görüntülere, sanat eserlerine veya videolara haiz olarak büyük kazançlar elde edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Galaxy Heroes NFT Pazarını Başlattı, Listeleme Ücretlerini 10 Kat Azalttı

Sonraki Earth Metaverse IDO, 22 Ocak’ta Yerel Launchpad’de Canlı Yayına Başlıyor İşte Ayrıntılar