içinde

Marathon Digital, Kredisini 200 Milyon Dolara Çıkardı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Blockchain ekosistemine ve dijital varlıkların üretimine odaklanarak kripto para madenciliği yapan Marathon Digital Holdings, Silvergate Bank’taki 100 milyon dolarlık mevcut kredisini tekrar finanse etti ve birebir büyüklükte bir kredi daha aldı.

Bu yıl kripto para piyasasının büyük düşüş yaşamasıyla birçok şirket ve madenciler mali ıstırapların içine girdi. Marathon Digitial de meselelerin üstesinden gelebilmek için finanse etme stratejisiyle esneklik kazandı.

Marathon Digital, Krediyi İki Adımda Kullanabilecek

Fed’in faiz oranlarını yükseltmesiyle birlikte piyasada kredi verme imkanları hal değiştirdi. Silvergate’ten alınan ek 100 milyon dolarlık kredi limiti de soğuk piyasada Marathon Digital’in ilacı oldu. Şirket, vadeli kredinin şu anda yüzde 7,25 olarak belirlenen değişken bir faiz oranıyla geldiğini söyledi.

Marathon tarafından pazartesi günü yapılan açıklamada, Silvergate’ten Ekim ayında sona erecek olan birinci kredi limitinin hiçbirinin çekilmediği belirtildi. Texas ve Montana’da bulunan iki tesis bitcoin ile teminat altına alındı ve 2024 yılının Haziran ayına kadar müdafaa devam edecek.

Vadeli olarak alınan ikinci 100 milyon dolarlık kredi, Marathon’a gecikmeli bir kullanım imkânı sağlıyor. Yani Marathon, mümkün kapanış sırasında 50 milyon dolar ve kapanıştan 270 gün sonra 50 milyon dolar olacak formda krediyi iki adımda kullanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Huobi Borsası, Avustralya Düzenleyicisinden Onay Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Dropil ICO Dolandırıcılarına Mahpus Cezası Webilginç Kripto Para Haber